Kosztowne opóźnienie w Bogdanowie

BOGDANOWO. Firma z Nienawiszcza prowadzi od pewnego czasu prace związane z budową drogi na bogdanowskim osiedlu Huby. Całość wartej ponad milion złotych inwestycji zakłada budowę 830 m dróg z kostki brukowej i z chodnikami oraz wjazdami do posesji i odwodnieniem, a także remont mocno zniszczonej drogi dojazdowej do osiedla. 

Wykonawca inwestycji miał ją zakończyć prace do 1 sierpnia, tymczasem sierpień już trwa a zostało jeszcze całkiem sporo do zrobienia. Szefowie firmy obiecali „rzucić na front robót” więcej pracowników, choć deklaracja ta jest grubo spóźniona, bo termin i tak już minął. Oborniccy urzędnicy zaczęli naliczanie srogich kar umownych za zwlokę, bo zostało to umieszczone w umowie. Jakości, solidności i terminowości prac w Bogdanowie pilnuje nie tylko gminny inspektor nadzoru, ale i konkurencja z innej firmy drogowej z gminy Rogoźno. 
Konkurenci przegrali przetarg, więc z radością obserwują jak zwycięzcy tracą pieniądze i wytykają każdą zauważoną fuszerkę. Nic nie umknie ich uwadze, bo znają się na partactwie oraz nieterminowości jak mało kto, gdyż sami płacili już gminie Oborniki kary umowne za niedotrzymanie terminów i poprawiali to co spartolili. W czasie gdy konkurencyjne firmy prowadzą cichą wojnę, mieszkańcy Bogdanowa coraz głośniej pytają o koniec prac. Warto tu pamiętać, że inwestycja jest realizowana na ich wniosek mieszkańców po kilku spotkaniach z burmistrzem Tomaszem Szramą. Apelowali wówczas do władz Obornik o wpisanie jej w harmonogram inwestycji w roku 2014 i tak się stało. Może opóźnienie będzie niewielkie, ale dla tych którzy czekali na drogę przez dziesiątki lat, każdy tydzień to niemal wiek.

Podobne artykuły