Powstanie linia Ryczywół – Oborniki

RYCZYWÓŁ, OBORNIKI. Firma Euro Bus zadomowiła się już na Ziemi Obornickiej na tyle, że jej właściciel wyodrębnił osobną spółkę, która będzie się zajmowała obsługą powiatu obornickiego i okolic. Spółka ma nazwę BUS4U a pierwszą decyzją jej właściciela jest utworzenie osobnej linii łączącej Oborniki z Ryczywołem. 

Obie miejscowości połączy po sześć kursów w obie strony. Busy będą jeździć od godziny ok. 4:50 do 16:45 z Obornik do Ryczywołu i od 5:15 do 17:20 z Ryczywołu do Obornik i dalej, na przykład, do Poznania. Podane przez nas godzinnie są jeszcze precyzyjne, bo rozkład jazdy dopiero powstaje i zapewne będzie jeszcze nie raz modyfikowany aż zadowoli większość pasażerów.
Inną nowością jest dodatkowy kurs nocny (po godzinie 23) z Poznania do Obornik, o co prosili mieszkańcy gminy. Kolejną nowością ma być dodatkowy przystanek przy zbiegu ulic Obornickiej z Mateckiego (koło nowej Biedronki). W tej sprawie trwa załatwianie zgody marszałka województwa wielkopolskiego. Wreszcie nowość kolejna, to zamiar wprowadzenia w komunikacji BUS4U biletów sieciowych, które znacznie wpłyną na obniżenie kosztów dojazdów.
– Nie będę krył zadowolenia z rozwoju komunikacji łączącej Oborniki z Poznaniem i jej rozwoju w innych kierunkach. Wsłuchuje się uważnie w głosy pasażerów i dzięki temu wiem o potrzebie zastanowienia się nad połączeniem powiatu obornickiego z Wągrowcem – powiedział nam burmistrz Piotr Woszczyk. 

Podobne artykuły