Juniorzy w finale mistrzostw Polski

OBORNIKI. Niesamowity weekend spędzili kibice w hali OCS przy ul. Obrzyckiej. Juniorzy SKF Sparta Oborniki awansowali do finału mistrzostw Polski juniorów.

Piątkowy wieczór to pojedynek z ASPR Zawadzkie. Cały mecz był typową walką "bramka za bramkę". Zawadzkie w 55 minucie zdobyły przewagę aż czterech bramek. Wówczas trener oborniczan, Marek Arciszewski, wziął czas. Po minucie rozmowy zawodnicy zaczęli kryć indywidualnie i zaczęli odrabiać straty. Mecz kończy się szczęśliwym remisem. W pierwszym meczu Zamość wysoko ulega Końskim. 
Sobotni wieczór to koncertowa gra obrońcy Patryka Sztuby. Wszystkie elementy gry ustalone przez sztab szkoleniowy przyniosły efekt. Niestety, ubytek sił spowodował, że w końcówce Sparta zaczęła nieznacznie przegrywać z rywalem. Po końcówce, która rozpaliła kibiców do białości, oborniczanie zremisowali w tym bardzo ważnym meczu. W meczu Zawadzkie – Zamość pewnie wygrali ci pierwsi. 
Sytuacja przed niedzielnymi grami była prosta. Wszyscy musieli grać o zwycięstwo, żeby zapewnić sobie awans. W pierwszym meczu Zawadzkie po dobrej grze wygrało z Końskimi. Sparta więc musiała wygrać. Czekały na to pełne trybuny. Po słabej grze oborniczanie zdołali wygrać 35:30, co daje upragniony awans do finału mistrzostw Polski juniorów. 
Po horrorach w piątek i sobotę, niedzielna euforia była w pełni zasłużona. Dzięki temu zwycięstwu zajęli drugie miejsce w turnieju i awansowali do finału. Po 14 latach, kiedy to po raz ostatni oborniccy juniorzy grali w turnieju finałowym, znów możemy się cieszyć z ogromnego sukcesu piłki ręcznej. 
Trener Arciszewski powiedział o awansie: gratuluję zawodnikom stworzenia takiej atmosfery na boisku. Dwa remisy i wyjście dalej zdarzają się niezwykle rzadko. Jestem oczarowany postawą moich podopiecznych. Wiem jednak, że potrafią grać o wiele lepiej. Przekonają się o tym zespoły w finale, bo tutaj zjadła nas ogromna presja. Podnieśliśmy ją i uważam Spartę za czarnego konia w finale.
Sparta – Zawadzkie 30:30. Sparta: Rybarczyk, Kustoń, Narożny 4, Myszkowski 4, Ratajczak Sz., Surma 5, Klopsteg 10, Tepper, Okpisz, Sztuba 1, Eitner 4. MVP meczu Hubert Narożny.
Sparta – Końskie 22:22. Sparta: Rybarczyk, Kustoń, Narożny 4, Myszkowski 1, Eitner 4, Ratajczak Sz. 2, Surma, Ratajczak J. 2, Klopsteg 8 Tepper, Okpisz, Sztuba 1. MVP meczu Paweł Rybarczyk.
Sparta – Zamość 35:30. Sparta: Rybarczyk, Kustoń, Narożny, Myszkowski, Klopsteg, Okpisz, Tepper, Sztuba, Eitner, Ratajczak Sz., Ratajczak J., Surma. MVP meczu Patryk Sztuba. 
Klasyfikacja końcowa: 1. ASPR Zawadzkie 2. SKF KPR Sparta Oborniki 3. KSSPR Końskie 4. Padwa Zamość. Najlepszy bramkarzem turnieju został Piotr Puszkar, najlepszym zawodnikiem Artur Klopsteg, najlepszym strzelcem Denis Hertel. 

Podobne artykuły