Drogówki jak na lekarstwo

RYCZYWÓŁ, POWIAT OBORNICKI. Choć walący się wiadukt w Ryczywole ma ograniczoną do 10 ton nośność, kierowcy ciężarówek jeżdżą nim nadal, ryzykując katastrofę. Zdaniem radnego Henryka Szramy potrzebne są na wiadukcie kontrole policji. 

Komendant Wiesław Ptaszyński wyjaśnił: ruchem drogowym zajmuje się w powiecie trzech policjantów i mają co robić. Miejsc gdzie być powinni jest wiele. Jednak policjanci z ryczywolskiego rewiru mogą tam sprawdzać jadących. 
Stan służb drogowych ma się jednak zmienić. – Nacisk na drogówkę powoduje to, że z powiatowych wydziałów prezencji ma być wyłonione 10% stanu osobowego i być przeniesione do drogówki – usłyszeliśmy od policji. Oznacza to zwiększenie stanu powiatowej drogówki do kilkunastu policjantów. Taka ekipa łatwiej „obstawi” punkty newralgiczne o ile wystarczy jej pojazdów, a te się starzeją. Martwią nie tylko pojazdy, ale i wakaty. 
– Na 106 etatów w Powiatowej Komendzie Policji w Obornikach jest 12 wakatów i to poważny problem – twierdzi komendant Ptaszyński i dodaje: choć to liczba policjantów może wydać się spora, to trzeba mieć świadomość, że to obsada trzech zmian. 
Dopóki nie wzrośnie liczba policjantów w drogówce, pozostanie wiara w to, że w takich miejscach jak zagrożony wiadukt w Ryczywole, kierowcy sami będą kontrolować szybkość i wagę swych pojazdów.  
 

Podobne artykuły