Od 1 marca ślubne kobierce na łonie natury

GMINA OBORNIKI. Jak już mieliśmy okazję informować naszych czytelników, od 1 marca 2015 roku za sprawą nowych przepisów pary będą mogły powiedzieć sobie sakramentalne ?Tak? poza Urzędem Stanu Cywilnego. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zleciło przeprowadzenie sondażu, według którego aż 1/3 pytanych osób marzy o ślubie na łonie natury.

Wśród wymienianych miejsc w plenerze znalazła się plaża ? wybrało ją 7 procent ankietowanych, również 7 procent deklaruje, że wzięłoby ślub w ogrodzie. Pojawiały się też takie propozycje jak zamek czy wybrane miasto w Polsce. Najczęściej wskazywanym miastem jest Zakopane ? 1,5 procent pytanych deklaruje, że właśnie to miejsce wybrałoby na zorganizowanie ceremonii ślubnej. Wśród miejsc w Europie Polacy wybierali Włochy. 4 procent osób wskazywało na bardziej egzotyczne miejsca, takie jak Hawaje, Majorkę czy Karaiby.

Praktyczni oborniczanie najchętniej skłaniają się jednak ku wyjątkowym okolicznościom przyrody w niebanalnych miejscach znajdujących się na terenie gminy. Rosnącym zainteresowaniem cieszy się piękny ośrodek jeździecki w Kiszewku. Zielony Dworek ma doskonałe warunki do zawierania ślubów, zabezpiecza powozy czy konną asystę oraz może zorganizować przyjęcie weselne. – Faktycznie rośnie liczba zapytań. Mamy już rezerwację. Jeden ze ślubów odbędzie się w sierpniu – potwierdziła Irena Rys, prezes Fundacji Zielony Dworek.

Trudno się dziwić temu wyborowi, wszak końska podkowa przynosi szczęście, więc szczęśliwsze miejsce na ślub niż pośród podków trudno sobie wyobrazić.

Podobne artykuły