Cmentarz komunalny elektronicznie

OBORNIKI. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Obornikach postanowiło wdrożyć projekt informatyczny, który pozwoli na wyszukanie z poziomu przeglądarki internetowej miejsca pochowania na cmentarzu komunalnym w Obornikach osoby zmarłej. Wyszukiwarka grobów ma pozwolić na dokładne i jednoznaczne określenie położenia grobu na cmentarzu.

– Dzięki wyszukiwarce GROBONET osoba szukająca miejsca pochówku swoich bliskich może je odnaleźć błyskawicznie i praktycznie z każdego miejsca na świecie za pośrednictwem internetu. Użytkownik wyszukiwarki będzie mógł wybrać widok szczegółowy, gdzie w przejrzysty sposób zostaną zaprezentowane podstawowe dane o osobie pochowanej – informuje PGKiM.

Aby system nabierał pełnej funkcjonalności PGKiM planuje poprzez uaktywnienie dodatkowych modułów umożliwić użytkownikom …zapalenie wirtualnego znicza, czy znacznie bardziej sensowne, zlecenie opieki nad grobem z fizycznym zapaleniem znicza, położeniem kwiatów, sprzątaniem nagrobka włącznie. Jest szansa na to, że dzięki systemowi uda się zapobiec takim sytuacjom, jak ta z ubiegłej jesieni, gdy pewne oborniczanka znalazła w zarezerwowanym przez siebie wcześniej grobie innego lokatora.

Przedsiębiorstwo, jako zarządca cmentarza, będzie miało również możliwość komunikacji z opiekunami grobów poprzez krótkie wiadomości pojawiające się na stronie, co usprawni dokonywanie opłat za grób, także drogą internetową

Nie jest to pierwszy pomysł na ucywilizowanie funkcjonowania cmentarza komunalnego. Od pewnego czasu stoi tam przy bocznym wejściu praktyczny zniczomat umożliwiający kupno dodatkowych wkładów do zniczy, o czym mieliśmy już okazję informować.

Podobne artykuły