Chcieli powrotu dawnego sołtysa

ŁUKOWO. Wybory w Łukowie wydawały się być jedynie formalnością. Okazało się jednak, że nie tak do końca. Gdy sołtys tej wsi Aneta Cholewo streściła swoje dokonania minionego roku przyszedł czas na proponowanie kandydatów na sołtysa.

Tu niemałym zaskoczeniem okazało się zgłoszenie kandydatury Adama Stańko, byłego sołtysa, sprawującego tę funkcję przed panią Anetą przez dwie kadencje. Adam Stańko dał się wtedy poznać jako doskonały i pracowity organizator wolnego czasu dzieci i młodzieży, dzięki temu wieś Łukowo należała ty tych nielicznych, gdzie nie było chuligańskich wybryków. Wiele dokonał jako współtwórca lokalnej drużyny piłkarskiej Huragan, którą prowadził przez wiele lat z doskonałym skutkiem.

Być może starsi czytelnicy pamiętają jeszcze nasze relacje z meczy Huraganu, który w najlepszym momencie był nawet drugi w swej grupie. Adam Stańko dbał o stadion, ład i bezpieczeństwo. To w pewnej mierze wyjaśnia namawiane go do powrotu. Stańko podziękował a potem zasłaniając się względami formalnymi odmówił.

Zebrani w świetlicy wiejskiej zaproponowali, więc reelekcję Anety Cholewo i wybory ruszyły z kopyta. Wśród 63 głosujących nastąpiła zgodność by pani Aneta nadal była sołtysem Łukowa. Będzie ją wspierać rada sołecka w składzie: Dariusz Cholewo, Michał Chorłoza, Ewa Bardzik, Honorata Władysiak, Anna Kaczmarek oraz Maria Dobra Kaźmierczak.

Adam Stańko chce być kolejnym wspierającym mieszkańców Łukowa. Czyni starania o ścieżkę rowerową łączącą tę wieś z Rożnowem i granicą gminy, o utwardzenie drogi na nowe osiedle i jak twierdzi, wciąż ma kolejne pomysły.

Podobne artykuły