Zwycięstwa spartanek na początek rundy rewanżowej

OBORNIKI.

W pierwszym meczu drugiej rundy I ligi piłki ręcznej kobiet Sparta Oborniki pokonała w Płocku SMS ZPRP 27:25. Wynik nie oddaje w żaden sposób obrazu spotkania. Początek meczu to zdecydowana przewaga gości. Nowa taktyka sprawdzał się przez długi czas pierwszej części. Niestety, oborniczanki znowu zaliczyły duży tradycyjny przestój w grze, co wykorzystywały płocczanki. Przed przerwą Sparta jednak wróciła do swojego początkowego stylu. Po przerwie były ponowne wahania w grze. W tym spotkaniu istotne było wywalczenie kompletu punktów i tak się stało.
W sobotę oborniczanki zagrały przy ulicy Obrzyckiej z akademiczkami z Lublina.  Zwyciężyły 29:15 Wykorzystały atut własnego parkietu i pokonały wyżej notowane przeciwniczki. Zwycięstwo to pozwoliło Sparcie odbić się od dna i nawiązać kontakt punktowy z resztą stawki. Sytuacja na dole tabeli przedstawia się niezwykle interesująco, kilka zespołów będzie musiało toczyć bój o pozostanie w gronie pierwszoligowców.