W tym roku dożynki archidiecezjalne archidiecezjalne w Słonawach

SŁONAWY. Tegoroczne święto plonów zaplanowano na dzień 14 września a miejscem obchodów będzie lotnisko w Słonawach. Tym będą się różnić, że od poprzednich, że będą to dożynki samorządowo – archidiecezjalne. – Organizacja tak dużego przedsięwzięcia wymaga rozlicznych przygotowań, do których przystępujemy już zimą, tak aby po żniwach wszystko dopięte było na ostatni guzik. To będą dożynki, których organizatorem będą wszystkie wsie – powiedział Krzysztof Sroka i obiecał liczne „zachęty” dla sołectw biorących w nich udział.

Organizatorzy dożynek liczą na pełne zaangażowanie sołtysów i samorządów wiejskich w przygotowanie licznych stoisk, pokazów, wystaw jak i udział iw imprezie możliwie dużej reprezentacji wsi. Przed nimi także wielkie zadanie logistyczne. 
O ile w pobliżu lotniska znajdzie się miejsce na wielkie parkingi, to już dojazd do nich może stać się problemem, zwłaszcza gdyby padało. Trzeba będzie zabezpieczyć energię, ochronę, gastronomię i odpowiednio przygotowany plac centralny. Do dożynek jeszcze sporo czasu, ale już dziś trwają prace nad tym, by godnie przyjąć licznych gości, którzy przyjadą do Słonaw. 

Podobne artykuły