Wąsikowski zrobił Swój Ruch

OBORNIKI. Gdy swego czasu pisaliśmy o współpracy europosła Marka Siwca ze skazanym na krótko przedtem Grzegorzem Wąsikowskim, europoseł zaprzeczył tej znajomości czyniąc nam nawet wyrzut, pomimo iż panowie dobrze się znali przedtem i kontynuowali tę znajomość i potem co wywindowało pana Grzegorza niczym katapulta.

Mieszkający na co dzień w Maniewie Wąsikowski, był już sołtysem swej wsi, prawie radnym i prawie pracownikiem jednej z obornickich spółek komunalnych. Dał się poznać jako „organizator” zbiórek pieniężnych na prezent dla proboszcza, oraz kreatywny księgowy finansów sołeckich. Dowiódł też, że lubi drzewa a już szczególnie cudze. 
Sukcesy te jak się okazuje zostały dostrzeżone przez nową partię polityczną, która dopiero rozkręca swoją działalność na terenie powiatu obornickiego a nazywa się obecnie – Twój Ruch. 
9 stycznia w sali sesyjnej starostwa powiatowego w Obornikach odbyło się spotkanie założycielskie klubu Twój Ruch w Obornikach. Szefem wybrano właśnie Grzegorza Wąsikowskiego, jego zastępcą został Michał Manicki, skarbnikiem Danuta Bocer, natomiast funkcję sekretarza powierzono Markowi Stawickimu. 
Klub oficjalnie zaczął działać od 17 stycznia, a jego przewodniczący już zapowiada, że zajmie się tworzeniem nowoczesnego państwa na nowoczesnych filarach. Trochę strach myśleć, co miał na myśli pan Grzegorz i miejmy nadzieję, że jego nowoczesne filary nie będą tak „egzotyczne” jak jego dotychczasowa działalność społeczna, która chluby mu nie przyniosła a jedynie przysporzyła pracy wymiarowi sprawiedliwości.

Podobne artykuły