Przygotowania do sezonu piłkarskiego

OBORNIKI, POZNAŃ. Piłkarze Sparty Oborniki rozegrali w okresie przygotowawczym, w sobotę na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy Cytadeli w Poznaniu, swój pierwszy mecz sparingowy. Rywalem oborniczan był III ligowy zespół GKS Dopiewo.

Podopieczni Mariusza Drewicza swój pierwszy mecz w tym roku zremisowali 2:2. Prowadzenie w tym spotkaniu objęli goście. W 11 min po strzale z około 20 metrów piłka przeleciała po rękach Wosickiego i wpadła do siatki. Sparta wyrównała w 35 min. Po dośrodkowaniu Bukowskiego do piłki wyskoczył jeden z testowanych zawodników, a piłka po jego strzale głową wpadła tuż pod porzeczkę bramki. Dopiewo ponownie objęło prowadzenie w 70 min meczu. Po dośrodkowaniu piłki w pole karne w bramce umieścił ją Ratajski, który jeszcze jesienią grał w barwach Sparty. Oborniczanie wyrównali w 80 min meczu, a zdobywcą bramki był tym razem Matelski, który wykorzystał dośrodkowanie Barabasza. W ostatnich dziesięciu minutach meczu, Sparta mogła objąć prowadzenie, jednak dwie doskonałe sytuacje zmarnowali zawodnicy testowani. 
Pozostałe mecze sparingowe rozegrane zostaną na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Wągrowcu: 15 luty parta Oborniki – Sokół Kleczew, 22 luty parta Oborniki – Sparta Szamotuły, 1 marca Sparta Oborniki – Wełna Skoki i 8 marca Sparta Oborniki – SKP Słupca.
Aktualnie zespół prowadzi treningi siłowo-wytrzymałościowe w terenie, na siłowni i na hali. Okres ten jest szczególnie ważny bowiem to zimą robi się podstawowe przygotowanie fizyczne. Okres przygotowawczy rozpoczęli także juniorzy starsi Sparty, którzy są bezpośrednim zapleczem drużyny seniorskiej. Jesienią w drużynie Mariusza Drewicza zagrało kilku juniorów, dlatego klub wspólnie z trenerem Robertem Adamskim myśli o tej drużynie. 
Trener w drugim tygodniu wakacji podobnie, jak co roku przygotowuje obóz dochodzeniowy dla swoich zawodników. Drużyna rano będzie miała zajęcia na hali, potem basen, wspólny obiad i po południu drugi trening biegowy w lesie. Zajęcia prowadzone będą przez obornickich trenerów, a młodzi zawodnicy będą mogli zobaczyć jak ciężko pracuje się zimą na obozach przygotowawczych.

Podobne artykuły