Pobiegną dla Jana Pawła II

OBORNIKI. W niedzielę palmową, 13 kwietnia odbędzie się Bieg Papieski, poświęcony pamięci Jana Pawła II. Zawody tradycyjnie już odbędą się na dystansie 10 km. Start z obornickiego Rynku zaplanowano punktualnie na godzinę 11:00. Organizatorzy – Obornickie Centrum Sportu i Urząd Miejski w Obornikach zapraszają również do udziału w Marszu dla Papieża, który wyruszy z kościoła Miłosierdzia Bożego o godzinie 12:50. Uczestnicy marszu po przybyciu na Rynek złożą kwiaty przed pomnikiem JPII. 

W tym roku przygotowaliśmy dla biegaczy medal z wizerunkiem naszego rodaka, który został specjalnie zaprojektowany, a prócz pakietu startowego zawodnicy otrzymają po biegu posiłek regeneracyjny – zapewnił burmistrz Tomasz Szrama dodając: mam nadzieję, że jak co roku dopisze frekwencja, szczególnie wśród oborniczan. 
Biegacz i zarazem kierownik wydziału promocji Krzysztof Nowacki wyjaśnił: jak w każdym naszym biegu, trasa biegu oznaczona będzie co 1 km, przewidziany jest również na trasie kontrolny pomiar czasu, a każdy z biegaczy otrzyma swój wynik za pomocą smsa na telefon komórkowy. Biuro zawodów czynne będzie w przeddzień zawodów w siedzibie Obornickiego Centrum Sportu przy ul. Objezierskiej 2 od godziny 14:00 do 17:00, natomiast w dniu biegu na Rynku od godziny 7:00 do 10:00. Szatnie, natryski, depozyt oraz parking znajdować się będzie przy ul. Objezierskiej 2 – stadion OCS.

Podobne artykuły