Juniorzy Sparty Oborniki awansowali do półfinału mistrzostw Polski

OBORNIKI. Od 7 do 9 lutego w Zielonej Górze odbywał się turniej ćwierćfinałowy Mistrzostw Polski Juniorów w piłkę ręczną. Podopieczni Marka Arciszewskiego i Przemysława Cebulskiego walczyli z gospodarzem, Spartakusem Zielona Góra, oraz Wisłą Płock i Krokusem Bystrzyca Kłodzka. 

Pierwszy mecz nie należał do udanych. Ciężką przeprawę zafundowali sobie oborniczanie w meczu z gospodarzami. Duża liczba błędów, zwłaszcza w defensywie, sprawiła że wynik musieli wyszarpać. Zwyciężyli 31:30. Najlepszym zawodnikiem został wybrany Artur Klopsteg, zdobywca 12 bramek. 
Drugi dzień turnieju to pojedynek z aktualnym mistrzem Polski w tej kategorii wiekowej, Wisłą Płock. Po 10 minutach gry i bramkach z kontry Narożnego i Klopstega oborniczanie prowadzili 6:4. Później inicjatywę przejęła Wiśłą. Był moment, że Sparta przegrywała 11:14. Wtedy dobrą zmianę dał Szymon Ratajczak, który do przerwy rzucił 4 bramki. 
Oborniczanie schodzili do szatni z jedną bramką do odrobienia. Po przerwie dorzucił Klopsteg i zrobił się remis. W bramce świetną zmianę dał Sebastian Kustoń. W ataku pozycyjnym brylował Michał Eitner. Rzucał, podawał, wziął ciężar gry na siebie i tą postawą zasłużył sobie na tytuł najlepszego zawodnika spotkania. W końcówce było nerwowo, ale Kustoń fenomenalnie broni rzut karny a walczący o każdą piłkę w tym meczu Jan Surma ustala wynik meczu na 32:29. 
W ostatnim dniu turnieju spartanie wygrali z Kroksem Bystrzyca Kłodzka 29:24. Mecz bez większych emocji, gdyż miejsca w turnieju dla tych zespołów były już ustalone. Tym bardziej cieszy, że oborniczanie wyszli do meczu skoncentrowani i z wolą walki o zwycięstwo. Dobry występ zaliczyli wszyscy zawodnicy, a zasłużony tutuł najlepszego zawodnika otrzymał Sebastian Kustoń. 
Sparta – Bystrzyca: Rybarczyk, Kustoń, Narożny 7, Eitner 1, Myszkowski 4, Ratajczak Sz., Surma 4, Ratajczak J. 3, Tepper 3, Klopsteg, Okpisz, Sztuba 7.
 Trener Marek Arciszewski powiedział po turnieju: był to jeden z lepszych występów moich podopiecznych. Gratulacje dla nich za godne reprezentowanie naszych barw. Nie będę tu wymieniał nazwisk, proszę spojrzeć do protokołu, oni wszyscy wygrali ćwierćfinał. Świetne widowisko sportowe, awans do półfinału mistrzostw Polski Juniorów napawa mnie dumą. Już wiemy, że półfinał odbędzie się w Obornikach. Przyjadą najlepsze zespoły z Polski, a pracując z chłopakami na co dzień wiedziałem, że mamy swoje miejsce w tym gronie.
Nie możemy się już doczekać wielkich emocji, które już za dwa tygodnie w Obornikach. 21-23 luty to weekend, który należy zarezerwować na piłkę ręczną. O terminarzu poinformujemy w przyszłym tygodniu.

Podobne artykuły