Zebrali pieniądze dla chorego dziecka

OBORNIKI. W minioną niedzielę w hali OCS przy ul. Obrzyckiej w Obornikach odbył się charytatywny turniej piłki nożnej dla chorego Olka Spadło. Podczas akcji zainicjowanej przez obornickich fanów Lecha Poznań udało się zebrać 6 tys. zł. 

Pieniądze te zostaną przekazane na rehabilitacje 18-miesięcznego chłopca, cierpiącego na wrodzoną wadę serca. W turnieju wzięło udział osiem drużyn. Każda z nich zamiast tradycyjnej opłaty wpisowej przekazała pieniądze na rzecz chorego Olka. Zbiórkę przeprowadzono także wśród zebranych w hali kibiców, którzy w przerwach między meczami mogli podziwiać występ poznańskiej grupy hip-hopowej „Definicja Kibol”. Po całym dniu emocjonujących spotkań przyszedł czas na ceremonie wręczenia pucharów. 
Kapitanowie wszystkich drużyn odebrali gratulacje i pamiątkowe trofea z rąk Piotra Kucharskiego, radnego Ariela Mańczaka i gościa specjalnego – Arkadiusza Bąka, byłego reprezentanta Polski w piłce nożnej. Zwycięzcom turnieju, drużynie motorowodniaków puchar wręczył mały Olek wraz z rodzicami. 
– Udało nam się zebrać 6 tys. zł. Cieszymy się, że zorganizowany przez nas turniej zakończył się takim sukcesem. Podczas wręczania pucharów wszyscy mogliśmy zobaczyć, jak radosnym dzieckiem jest Olek, dlatego trzeba robić wszystko, by mógł on wrócić do zdrowia i cieszyć się życiem – spuentował niedzielny turniej Ariel Mańczak, współorganizator całej akcji. 

Podobne artykuły