Wysoka porażka szczypiornistów

OBORNIKI. Weekend nie był udany dla drugoligowej drużyny szczypiornistów obornickiej Sparty. Po słabym meczu przegrali oni 33:24 z Moto-Jelcz Oława i spadli w tabeli na siódmą pozycję.

Mecz rozgrywany był w hali sportowej w Siechnicach pod Wrocławiem. Pierwsze minuty zapowiadały równorzędny pojedynek, tak jak zawsze w przypadku drużyn sąsiadujących ze sobą w tabeli. Niestety, po wraz z upływem czasu gospodarze przejęli inicjatywę i bez większego wysiłku ograli spartan.
Trener Marek Arciszewski powiedział po meczu: przyjechaliśmy do Oławy po dwa punkty. Niestety, dyspozycja moich podopiecznych była daleka od poprawnej. Najsłabszym elementem była obrona, zaczynając od tej indywidualnej. Kolejne błędy, brak współpracy i słaba dyspozycja bramkarzy odbierała nam z każdą minutą cel przyjazdu. Nie potrafiliśmy zatrzymać poszczególnych zawodników. Tracimy do przerwy 20 bramek, czyli dwie więcej niż w całym meczu u siebie z tym przeciwnikiem. Doświadczeni zawodnicy z Oławy potrafili to uszanować. W ataku pozycyjnym polegaliśmy na  Klopstegu i Cieśli, którzy razem w meczu rzucili 14 bramek. Zmienialiśmy obronę na 5-1, którą staramy się doskonalić w procesie treningowym. To na pewno będzie kosztowna nauka. Nie usprawiedliwia to jednak postawy mentalnej i stylu porażki. Przed nami ćwierćfinał juniorów, więc na tydzień zapominam o tym meczu. Myślami przenosimy się już do Zielonej Góry.
Sparta: Rybarczyk, Kustoń, Cieśla 7, Klopsteg 7, Eitner 4, Myszkowski 1, Kwiatkowski 1, Włudarczak Maciej 2, Ratajczak J. 1, Sztuba, Włudarczak Michał, Narożny 1, Kołodziej, Tepper, Surma, Pachulicz.