Śmieciowe referendum w Rogoźnie?

ROGOŹNO. Od niedawna w mieście z prędkością błyskawicy rozniosła się plotka o rozpisaniu referendum  w sprawie wywozu śmieci. Pogłoski dotarły do uszu radnych, którzy poruszyli temat na sesji rady miejskiej. Jak się okazało, referendum nie jest planowane. 

Wkrótce zajmująca się rogozińskimi śmieciami wrocławska firma Alba wynajmie podwykonawcę, którym zostanie znana w mieście firma Henryka Siwińskiego. 
Radny Zbigniew Chudzkicki przy okazji poruszył sprawę segregacji śmieci. Spytał burmistrza Bogusława Janusa, dlaczego pracownicy Alby mieszają wcześniej posegregowane przez mieszkańców śmieci. Janus wyjaśnił: odnośnie takich praktyk słyszałem, że było tak w miesiącu czerwcu. W pierwszym miesiącu nie byli przygotowani sprzętowo. To już się wyprostowało. Naprawiliśmy to. Nie miałem informacji, by to zdarzało się w ostatnich miesiącach. Wydaję mi się, że wszytko się unormowało. Jeżeli coś takiego miałoby miejsce, proszę zgłaszać. Na samochodach są GPS-y, możemy sprawdzić, gdzie samochody są. Jeszce raz proszę dzwonić i zgłaszać.

Podobne artykuły