Ola chce zagrać dla burmistrza

MANIEWO. 30 stycznia odbył się w szkole podstawowej w Maniewie konkurs recytatorski "Wiersze Tuwima”. Każdy uczeń biorący udział w konkursie miał do zaprezentowania wybrany przez siebie utwór oraz przygotował doń scenografię i strój. Jurorkami i pomysłodawczyniami konkursu były nauczycielki, a zgłosiło się wielu chętnych. 

Nagrodzeni zostali wszyscy, ale szczególnie wyróżniono zwycięzców, którym nagrody i dyplomy wręczyła dyrektor szkoły Danuta Jagodzińska. W grupie I-III kl.- pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Czajkowska, a w grupie IV-VI kl. Mikołaj Płucienniczak.
Duża liczba dzieci gotowych do zaprezentowania swoich umiejętności aktorsko deklamacyjnych skłania dyrekcję do częstszego organizowania tego typu konkursów. Trzeba mieć nadzieję, że już od września uczniowie będą mogli korzystać z nowych powierzchni rozbudowywanej szkoły. Maniewska placówka będzie też mogła zapraszać uczniów z innych szkół do udziału w konkursach recytatorskich, muzycznych czy tanecznych. Uczniowie pełni energii i chęci do rywalizowania i występowania przed większą publicznością z niecierpliwością czekają na moment, gdy będą już mogli poczuć przestrzeń w nowej części szkoły. 
Zwyciężczyni  konkursu recytatorskiego, siedmioletnia Aleksandra Czajkowska chcąc podziękować burmistrzowi za decyzję o rozbudowie szkoły zadeklarowała: chętnie zagram dla naszego burmistrza moją zwycięską rolę Bambo. To bardzo miły gest utalentowanej uczennicy i trudno sobie wyobrazić piękniejsze podziękowanie.

Podobne artykuły