Ledwo przebrzmiał listopad a już planują maj

OBORNIKI. Zbierając przez cały tydzień opinie o tegorocznej organizacji święta 11 listopada usłyszeliśmy wiele pochwał i ani jednej krytyki. O komentarz poprosiliśmy także burmistrza Obornik a ten stwierdził: tegoroczne Święto Niepodległości zorganizowane po raz pierwszy w zupełnie inny niż dotąd sposób pokazało, że oborniczanie chcą uczestniczyć w świętach patriotycznych. To co zobaczyliśmy 11 listopada to zasługa wielu osób. Chcę przy okazji podziękować przede wszystkim referatowi promocji urzędu miejskiego, Obornickiemu Ośrodkowi Kultury, Obornickiej Orkiestrze Dętej, aktorom oraz młodzieży, która tak licznie włączyła się do tegorocznych uroczystości. Tomasz Szrama po chwili dodał: już teraz referat promocji pracuje nad scenariuszem uroczystości związanych z obchodami 3 maja. Chcemy też zaskoczyć oborniczan czymś nowym.

O to „nowe” dopytywaliśmy Krzysztofa Nowackiego. Ten uchylając rąbka planów powiedział: 3 maja chcielibyśmy zorganizować w całości na Rynku. Scenariusz ma dopiero mglisty zarys, ale na pewno także będzie inscenizacja historyczna i to w strojach z epoki.
Pan Krzysztof zapytany przez nas o to, gdzie w przypadku takiej lokalizacji delegacje złożą kwiaty, odparł trochę przewrotnie, ale i całkiem rozsądnie: a dlaczego dotychczas składano je 3 maja przed obeliskiem bohaterów II wojny światowej? Co ma święto konstytucji z ostatnią wojną? Z równym powodzeniem można przecież położyć kwiaty pod pomnikiem papieża. 
Warto na koniec zauważyć, że organizatorzy z wydziału promocji czy OOK tak wysoko podnieśli sobie porzeczkę w listopadzie, że pokonanie jej w maju będzie zadaniem niełatwym, choć nie ma wątpliwości, ze dadzą radę.

Podobne artykuły