Kulfon w przedszkolu

RYCZYWÓŁ. Kulfon co z ciebie wyrośnie martwię się już od tygodnia – tekst jednej z najbardziej popularnych piosenek dla dzieci lat 90 XX wieku znany jest każdemu, kto wychowywał się lub miał dzieci w tym okresie czasu. Tekst i muzyka zostały stworzone przez Andrzeja Grabowskiego. 

Dzięki pracownikom biblioteki publicznej gminy Ryczywół dzieci z przedszkola odwiedziła legendarna postać polskiej sceny rozrywkowej dla dzieci Andrzej Marek Grabowski. Gościa powitała Aldona Janc, kierownik biblioteki, oddając głos pisarzowi, który nawiązał szybki kontakt z całą salą. Zapoznał najmłodszych z kilkoma bohaterami swoich książek a następnie w sposób barwny i wesoły przeczytał fragment „Pirata Jędrusia”. Żartobliwy ton w jakim utrzymana jest książka spowodował, że uśmiech nie schodził dzieciom z twarzy. 
Gość przywiózł wielką, magiczną walizę w której mieszkają lalki ze znanych dzieciom programów telewizyjnych, m.in. Kulfon, kot Budzik i zająca Poziomka. Każdy chciał dotknąć i przywitać się ze swoim ulubieńcami. 
Umiejętnościami aktorskimi wykazały się także przedszkolaki, które wcieliły się w postacie potwora Bezkajku i Szefuńcia, spontanicznie podejmując dialog z aktorem. Nie mogło zabraknąć pytań, na które autor chętnie odpowiadał.  
 

Podobne artykuły