Sześć nowych świetlic

GMINA ROGOŹNO. Władze gminy za pośrednictwem stowarzyszenia Dolina Wełny uzyskały dofinansowanie do remontu sześciu świetlic wiejskich. W minionym tygodniu wnioski zostały zaakceptowane i jak poinformował nam burmistrz Bogusław Janus zostały ocenione bardzo wysoko. 

Gmina zdobyła 850 tys. zł ze środków zewnętrznych a będzie musiała wyłożyć na świetlice tylko 25% z własnych. Pieniądze zostaną przeznaczone na remonty a w niektórych wypadkach właściwie wybudowanie na nowo świetlic we wsiach  Laskowo, Garbatka, Owieczki, Studzieniec, Jaracz i Karolewko. 
Największa kwota zostanie przekazana na remont w Jaraczu – 172 tys. zł. Stary budynek pamięta czasy Gierka a w nim zostaną wyremontowane ściany, zrobione łazienki z prawdziwego zdarzenia, zakupione nowe krzesła i sprzęt.  – Myślę pozytywnie, bo tak wiele zrobiło się wokół samej świetlicy i ona sama teraz nie wygląda dobrze na tle nowego placu zabaw i altanki. Cieszę się z dobrej wiadomości – mówił sołtys Jaracza Bartosz Perlicjan. 
Remonty rozpoczną się wiosną a najpóźniej latem przyszłego roku. – Bardzo jestem zadowolony z takiego obrotu spraw. Mieszkańcy wiosek długo czekali na te remonty i wreszcie się doczekają – powiedział nam burmistrz Janus.

Podobne artykuły