Sparta pokonała Tęczę Kościan

OBORNIKI. Sobotni wieczór szczypiorniści SKF Sparta zaliczyli do udanych. W kolejnym meczu o mistrzostwo II ligi pokonali Tęczę Kościan 34:24. 

Od początku spotkania to gospodarze nadawali ton grze. Dobrze funkcjonowała obrona, która coraz lepiej współpracuje z bramkarzem. Już w 6 minucie meczu po jednej z kontr na parkiet upadł Jan Okpisz. Groźnie wyglądająca kontuzja kolana nie pozwoliła mu już wrócić na parkiet. W tym czasie prym wiedli rozgrywający Błażej Kwiatkowski i Łukasz Cieśla. W 19 minucie było 9:5.  Później nastąpił pierwszy przestój. Kilka pasywnych zagrań w obronie, niepotrzebne straty piłki i Kościan zbliżył się na bramkę kontaktową. Trenerzy Sparty wzięli czas. To skutkuje poprawą gry w obronie a z kontry bezbłędnie karci rywala Artur Klopsteg. Zdobywa cztery bramki z rzędu. Publiczność ogląda wtedy piłkę ręczną na dobrym poziomie. Spartanie schodzą do szatni z wynikiem 17:10. 
Po spartanie poszli za ciosem, ,,Mamba” i ,,Kwiatek” punktują rywali. Różnica bramek wynosi już 10. Doskonale radzi sobie w bramce Kustoń. Wtedy gospodarze tracą rytm i Tęcza wraca do gry. Było 26:20 ale to wszystko na co było stać rywala. Doskonale wtedy rozgrywa Cieśla, Sparta znów podrywa publiczność. 
Trener Marek Arciszewski powiedział po meczu: coraz dłuższa gra w dobrym tempie napawa mnie optymizmem. Dziś świetne zawody doświadczonych zawodników. Wtorek, Włudarczak,  Kwiatkowski i Cieśla przekazali dziś więcej nauki dla młodych niż pół roku trenowania. Tak bym to widział. Do tego koncertowo Klopsteg kończył kontrę. Szkoda, że dobra gra i zwycięstwo okupione kontuzją naszego środkowego Jana Okpisza. Mam nadzieję, że uraz nie okaże się tak groźny jak na to wyglądał. Świetne zawody znów na trybunach, wielka flaga i gorący doping  przyczyniają się znacznie do naszych zwycięstw. 
W czwartek Juniorzy jadą do Kalisza, w niedzielę wyjazd seniorów do Lubina. W Obornikach kolejny mecz 23 listopada z Orlikiem Brzeg. Sparta: Wtorek, Kustoń, Haraj 1, Włudarczak Michał 1, Kwiatkowski 7, Myszkowski 1, Ratajczak Sz. 2, Surma, Ratajczak J. 3, Włudarczak, Kołodziej, Cieśla 6, Klopsteg 10, Okpisz, Sztuba 2, Eitner 1.

Podobne artykuły