Remis w derbach gminy

GMINA OBORNIKI. To był mecz o tzw. piłkarskie 6 punktów. W minioną niedzielę o godzinie 13 w Objezierzu Orkan podejmował w derbach gminy Oborniki Rożnovię Rożnowo. Mecz zapowiadał się bardzo ciekawie co najmniej z kilku powodów. Po pierwsze, Orkan z tymczasowym trenerem Piotrem Kucharskim chciał pokazać beniaminkowi ligi z Rożnowa, kto jest bardziej doświadczonym zespołem w tej lidze. Po drugie, Orkan gra jak dotąd poniżej oczekiwań i zamiast walczyć tak jak w poprzednim sezonie o szczyt tabeli znajduje się w jej środkowej części. Po trzecie, Rożnovia pokonała już raz zespół z Objezierza, co prawda w pucharowym spotkaniu, ale zawsze. A po ostatnie, Orkan jedne derby już w tym sezonie przegrał z Tęczą Lulin i nie chciał kolejnej porażki. 

Boisko jednak napisało własny scenariusz. Spotkanie dobrze rozpoczął beniaminek z Rożnowa, który niesiony dopingiem licznej grupy rożnowskich kibiców objął prowadzenie. Orkan zdołał jednak wyrównać i na przerwę oba zespoły schodziły przy remisie 1:1. Początek drugiej połowy nie zapowiadał końcowych emocji. Kiedy jednak pod koniec drugich 45 minut meczu Rożnovia ponownie wyszła na prowadzenie, piłkarze Orkanu wszelkimi możliwymi sposobami starali się nie przegrać tego spotkania. W ostatnich minutach Orkan zdołał wyrównać, po rzucie karnym podyktowanym przez sędziego głównego tego spotkania. Mimo protestów zawodników i kibiców z Rożnowa, arbiter nie cofnął swojej decyzji, a Orkan tym samym zdobył gola dającego mu remis w derbowym pojedynku. 
Wynik 2:2 cieszyć może przede wszystkim beniaminka z Rożnowa, jednak biorąc pod uwagę fakt, że to on dwukrotnie prowadził w tym spotkaniu to pozostaje niedosyt. Zadowoleni nie mogą być także piłkarze Orkanu, którzy po prostu powinni pokonać Rożnovię i dopisać do swojego dorobku kolejne 3 punkty. Sztuka ta jednak im się nie udała i derby gminy Oborniki zakończyły się podziałem punktów. 
Ostatni z przedstawicieli A-klasy z gminy Oborniki – Tęcza Lulin w niedzielę zmierzył się na wyjeździe z ostatnią drużyną  w tabeli, KS Sarbia. Tęcza, która pojechała w bardzo okrojonym składzie personalnym do przerwy przegrywała już 3:0. Ostatecznie drużyna z Lulina uległa swojemu rywalowi 5:1 zdobywając honorowe trafienie na początku drugiej połowy. Tym samym po 13 kolejkach w A klasie i ostatniej porażce, Tęcza Lulin zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, a tuż nad nią plasuje się Rożnovia Rożnowo. W środku tabeli znajduje się Orkan Objezierze, jednak zespół ten ma tylko 7 punktów przewagi nad strefa spadkową.   

Podobne artykuły