Oborniczanin pierwszy w IV Biegu Niepodległości

OBORNIKI. 11 listopada po raz IV odbył się Bieg Niepodległości. Tym razem, podobnie jak w minionym roku, biegacze mieli do pokonania 15 km. Bieg rozpoczął się na ul. Piłsudskiego, a zakończył na kompleksie boisk przy ul. ks. Szymańskiego. Obornickie Centrum Sportu wraz z Wydziałem Promocji Urzędu Miejskiego zadbało o elementy patriotyczne. Na medalu znalazł się tekst odezwy z 1919 roku wygłoszony na Rynku w Obornikach, a przed samym startem wszyscy wspólnie odśpiewali hymn  wraz z uczestniczką Bitwy na Głosy Katarzyną Najderek. 

Jako pierwszy linię mety przekroczył oborniczanin – Sebastian Nowicki. Drugi był Jakub Szymankiewicz z Wronek, zaś trzeci Mateusz Brylewski z Ustronia. W kategorii kobiet najlepsza okazała się Katarzyna Bartoszek z Rogoźna, druga była Wioletta Sobczak z Witkowa, a trzecia Marta Woźniak z Wolsztyna. Pierwsza z oborniczanek na metę dotarła Anna Gładecka, która w klasyfikacji kobiet zajęła 8 miejsce. W biegu wzięła udział rekordowa liczba ponad 400 biegaczy z całej niemal Polski. Biegaczy na niemal całej trasie dopingowali kibice, a największe grupy pojawiły się w Kowanówku i w Obornikach. 
Na mecie na wszystkich czekał pamiątkowy medal oraz coś na wzmocnienie, czyli winogrona, pomarańcze, grochówka a także specjalnie na tę  okazję upieczone przez cukiernię państwa Nawrockich tradycyjne rogale świętomarcińskie. Wszyscy, którzy ukończyli bieg, chwalili sobie trasę, na której usytuowane były dwa punkty żywieniowe z wodą i ciepłą herbatą. – Cieszy nas fakt, że z roku na rok przybywa biegaczy, a szczególnie tych z Obornik. Wspólnie z Obornickim Centrum Sportu już teraz myślimy o kolejnym biegu, który odbędzie się w styczniu w Chrustowie – mówił tuż po zakończeniu rywalizacji Kierownik Wydziału Promocji a zarazem uczestnik biegu Krzysztof Nowacki. 

Podobne artykuły