Spotkania autorskie rogozińskich pisarzy

ROGOŹNO, POZNAŃ.. W poprzednim numerze gazety rekomendowaliśmy kolejną książkę rogoźnianina Roberta Ziółkowskiego. Dziś pragniemy zainteresować czytelników twórczością rogoźnianki Krystyny Januszewskiej – kobiety mocno dojrzałej, z bagażem doświadczeń i przekonaniem, że liczy się tylko ten dzień, w którym coś powstanie. Pani Krystyna pracuje na kilku etatach. Z wykształcenia biolog, z zawodu analityk medyczny, z miłości do książek sama pisze powieści, z pasji – maluje obrazy. Z pozostałych okruchów dnia wyciska sok, z niego czerpie siłę. Uważa, że życie jest cudem, a myślenie udręką. 

Jest autorką sześciu powieści wydanych w poznańskim Wydawnictwie Zysk i ska – „Przytulać kamienie” – książka została nagrodzona w konkursie Wydawnictwa Zysk i ska na najlepszą polską powieść w roku 1999. „Trzy światy” – powieść wyróżniona w konkursie wydawnictwa Media Rodzina w „Uwierz w siłę wyobraźni” w roku 2000. „Dolina motyli” i „Niebo ma kolor zielony” wydane zostały w roku 2004, „Rozbitek@brzeg,pl” w roku 2007, książka była nominowana w roku 2008 do Nagrody Mediów Publicznych „COGITO”. „Ostatnia kwadra księżyca” wydana w roku 2010. Opowiadania drukuje w antologii Wydawnictwa Zysk i ska i „Historie prawdziwe” ze zbioru opowiadań Wydawnictwa Twój Styl. Publikuje swoje teksty w Miesięczniku Ludzi Wolnych „Libartas”, oraz w czasopiśmie literacko-artystycznym „Fraza”. Od roku 2010 jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. 
Będzie można się z nią spotkać oraz porozmawiać w księgarniach Matras w Poznaniu, zawsze od godziny 16:00 w dniach 9 listopada w galerii Malta, 16 listopada w galerii King Cross, 23 listopada w galerii City Center oraz 30 listopada w Galerii M1. 

Podobne artykuły