Obwodnica Obornik przez Rudki będzie budowana już w 2014 roku

OBORNIKI. W czwartek urząd wojewódzki ogłosił wstępną listę rankingowa zadań złożonych w ramach programu wieloletniego „Narodowy program przebudowy dróg lokalnych”. Gmina Oborniki złożyła wniosek na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego i wzrost spójności komunikacyjnej poprzez budowę drogi gminnej wraz ze ścieżką pieszo – rowerową i oświetleniem łączącą drogę wojewódzką nr 178 w Obornikach (ul. Czarnkowska) z drogą powiatową w Kowanówku, czyli tzw. droga przez Rudki. 

Wniosek o obwodnicę przez Rudki złożony przez obornicki magistrat otrzymał najwyższą ilość punktów (21,8) i zajął pierwsze miejsce na liście rankingowej w województwie wielkopolskim, na której znalazło się w sumie 68 projektów. Na drugim miejscu znalazła się Opalenica, a na trzecim Budzyń. Gmina Oborniki pozyska na budowę drogi aż 1.943.306,00 zł. Inwestycja zrealizowana będzie w roku 2014 r. 
– Dużym sukcesem jest to, że przy takiej konkurencji udało nam się zająć pierwsze miejsce w rankingu i że pozyskamy kolejne tak potrzebne środki zewnętrzne – skomentował ten niewątpliwy sukces burmistrz Tomasz Szrama. Z informacji tej wynika, że już może za rok ruch tranzytowy na Czarnków zostanie usunięty z centrum miasta i odbywał się będzie przez Rudki.

Podobne artykuły