Będą mieli trzy guziki do wciśnięcia

PARKOWO. O problemie z klimatyzacją w świetlicy wiejskiej w Parkowie pisaliśmy wielokrotnie.

Parkowanie otrzymali jedną z najnowocześniejszych i prawdopodobnie najdroższych klimatyzacji zamontowanych na wsiach całej Wielkopolski. Problem jednak stanowiło jej użytkowanie. Skomputeryzowany system obsługi urządzenia okazał się zbyt skomplikowany dla mieszkańców wsi. 
Nawet młodzi parkowanie, którym słowa klawiatura i system operacyjny nie są obce, bali się używać nowoczesnego sprzętu z mnóstwem guzików i wskaźników. Urządzenie kosztowało prawie 100 tys. zł i nikt nie chciał brać odpowiedzialności za ewentualne jego zepsucie i koszty naprawy. Dość powiedzieć, że klimatyzacja została podłączona prawie dwa lata temu i od tego czasu używano jej sporadycznie. 
Sprawą w końcu zajął się burmistrz Bogusław Janus, który na sesji rady miejskiej zaproponował rozwiązanie problemu. Oto urząd zatrudni inżyniera, który zainstaluje prostszy sposób obsługi urządzenia. Podłączy mianowicie trzy guziki, które będą odpowiedzialne za obsługę klimatyzacji. Dwa do włączania i wyłączenia klimatyzacji oraz jeden do wyboru opcji temperatury. Będzie to kosztowało gminę dodatkowe 500 zł. Czy znajdzie się na wsi chojrak, który weźmie odpowiedzialność za naciskanie tych trzech, nowych guzików? Czas pokaże.
 

Podobne artykuły