Święto Zmarłych – kłótnia rodzinna doprowadziła do aktów wandalizmu przy grobie ojca

OBORNIKI. W ubiegłym tygodniu doszło do dwóch aktów wandalizmu na obornickich cmentarzach. Mieszkanka rynku odkryła nad ranem, że grób męża został zdewastowany. Marmurowy krzyż był nadłamany z jednej strony, kwiaty i znicze, które położyła kilka dni wcześniej, zniknęły lub zostały porozrzucane po cmentarzu parafialnym. 

Do podobnej sytuacji doszło we  wtorek na cmentarzu komunalnym. Tym razem przyczyną były niesnaski pomierzy siostrami. Członkowie rodziny K. z Bielaw rywalizowali o względy zmarłego ojca nad jego grobem. Gdy jedna siostra kładła znicze, druga niszczyła je i zamieniała na własne. Gdy ktoś rodziny kładł kwiaty na nagrobku, inny je niszczył. 
Liczba rozbitych rozbitych i porozrzucanych kwiatów była tak znaczna, że jeden z odwiedzających cmentarz oborniczan zawiadomił policję. Gdy sprawa się wyjaśniła, po interwencji policji, rodzina oświadczyła, że zaprzestała kłótni. 
W tym roku plan drogowy przygotowany przez urząd miasta będzie wyglądał podobnie jak w latach ubiegłych. Zamknięty zostanie dojazd do cmentarza parafialnego od strony ul. Garażowej. Do użytku odwiedzających na czas Święta zostaną przeznaczone parkingi przy pobliskich supermarketach Inter Marche i Lidl. W Objezierzu, w którym co roku dochodzi do problemów z parkowaniem przy cmentarzu, zostanie przygotowany parking na pobliskim polu.

Podobne artykuły