Nowa książka Roberta Ziółkowskiego już w księgarniach

ROGOŹNO. W księgarniach jest już najnowsza powieść rogoźnianina Roberta Ziółkowskiego zatytułowana „Wściekły Pies” Jej wydawca przedstawia jej autora słowami: – Robert „Ziółek” Ziółkowski – rocznik 1967. Przez 16 lat służył w polskiej policji. Jego kariera wiodła od krawężnika poprzez dochodzeniówkę, wydział zwalczania przestępstw gospodarczych, do specjalisty wydziału kryminalnego Komendy Wojewódzkiej. Ostatnie lata przepracował w najlepszym w kraju Zespole Poszukiwań Celowych wielkopolskiej komendy. Jego zespół zajmował się poszukiwaniem ukrywających się zabójców, bandytów, gangsterów, handlarzy narkotyków, oraz porywaczy dzieci. Policjanci z PC brali udział w akcjach w kraju oraz poza granicami. Sam Robert Ziółkowski jest absolwentem Akademii Rolniczej i Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Zajmował się dziennikarstwem – również w naszej redakcji, działalnością samorządową w Rogoźnie, biznesem oraz pisarstwem. Z zamiłowania jest żeglarzem i podróżnikiem. 

Po olśniewającym pisarskim debiucie jego książki „Łowcy głów”, kolejną [powieścią jest „Wściekły pies”. Pisarz prowadzi w niej czytelnika po zakamarkach ludzkich dusz i niezwykłych zdarzeń, a ma tę przewagę nad twórcami powieści kryminalnych, że to co oni tworzą jedynie w swej wyobraźni lub znają z przekazów, on sam dotykał na co dzień. Mówił o tym w jednym z wywiadów telewizyjnych. 
Podczas rozmowy w TVP 2 dokonał krytycznego rozliczenia z policją. Z Robertem Ziółkowski będzie można porozmawiać też osobiście dzięki serii spotkać literackich przygotowanych przez grupę ludzi pióra regionu poznańskiego w księgarniach Matras w Poznaniu. Wszystkie spotkania rozpoczynają się o 16:00. Pan Robert zaprasza na nie 9 listopada na terenie centrum M1, 16 listopada w Galerii Malta, 23 listopada w centrum handlowym King Cross i 30 listopada w City Center. 
 

Podobne artykuły