Czy Jaracz będzie miał świetlicę z prawdziwego zdarzenia?

JARACZ. Sołtys Bartosz Perlicjan za pośrednictwem gminy Rogoźno rozpoczął starania w celu renowacji świetlicy wiejskiej. Stary budynek pamięta czasy Gierka i chociaż spełnia swoje zadania, mieszkańcy Jaracza patrzą z zawiścią na sąsiednią wieś Parkowo, która ma jedną z najpiękniejszych świetlic wiejskich na Ziemi Obornickiej. 

Perlicjan stara się o 300 tys. zł na remont budynku. Po pozyskaniu pieniędzy miałyby zostać wyremontowane ściany, zrobione łazienki z prawdziwego zdarzenia, oddzielne dla pań i panów, zakupione nowe krzesła i sprzęt. Pomóc w zdobyciu pieniędzy ma Unia Europejska, do której zgłoszono się o dotację. 
– Po nowym roku będziemy wiedzieć, czy się udało. Myślę pozytywnie, bo tak wiele zrobiło się wokół samej świetlicy i ona sama teraz nie wygląda dobrze na tle nowego placu zabaw i altanki. Mam nadzieję, że się uda – powiedział nam Perlicjan. 
Dodatkowo sołtys stara się o budowę lamp na końcu wsi, na trasie do ośrodka Monar-Markot. Gdy zapada zmrok egipskie ciemności panują na tym krótkim odcinku drogi. Przeszkadza to nie tylko mieszkańcom, i tym którzy budują nowe domu na tym odcinku, ale również bezdomnym, którzy szukają po zmroku drogi do ośrodka.
 

Podobne artykuły