W sztafetach dominuje Rogoźno

POWIAT OBORNICKI. Silne reprezentacje dziewcząt i chłopców liceum ogólnokształcącego z Rogoźna zameldowały się w Objezierzu na mistrzostwach powiatu w sztafetowych i indywidualnych biegach przełajowych. Lekkoatleci z sześciu powiatowych szkół rywalizowali na świeżym powietrzu popularyzując aktywny wypoczynek. W ostatecznej klasyfikacji w sztafetowych biegach przełajowych bezkonkurencyjne okazały się licealistki z rogozińskiego ogólniaka, występujące w składzie: Sonia Bartnik, Anna Leśnicka, Barbara Ragan, Michalina Pierwoła, Marta Złoch, Wiktoria Machucka, Kamila Przybył, Karolina Sztuba, Aleksandra Jusik, Małgorzata Wardęga, Monika Just, Daria Rybarczyk. Trener Alina Gliwa. Wśród chłopców zwyciężyli biegacze Zespołu Szkół z Obornik wyprzedzając minimalnie zawodników LO Rogoźno. Pięć dni później w objezierskim parku uczniowie startowali w biegach indywidualnych na dystansie 1000 m i 1500 m. W kategorii dziewcząt klas pierwszych zwyciężyła Daria Rybarczyk z LO Rogoźno. Wśród starszych dziewcząt (klasy 2 i 3) najlepsza okazała się Wiktoria Machucka również z LO Rogoźno. W rywalizacji chłopców młodszych złoto wywalczył zawodnik ZSA Rogoźno Kaczmarek Zbigniew. Po rywalizacji chłopców starszych na najwyższym stopniu podium stanął ubiegłoroczny finalista wojewódzki Michał Pilarski (LO Rogoźno).