Szczypiorniści pokonali wicelidera

OBORNIKI. Atut własnego boiska, żywiołowo dopinigująca rzesza kibiców i dobra gra  piłkarzy ręcznych  to elementy, które pozwoliły zwyciężyć wyżej notowanego rywala. SKF Sparta Oborniki – Stal Zawadzkie 24 : 22.

Początek meczu dobrze zaczęli gospodarze, zwłaszcza duet rozgrywających Kwiatkowski – Okpisz, którzy wzięli na siebie odpowiedzialność za poczynania w ataku pozycyjnym. W 10 minucie Spartanie prowadzili 3:1. Wtedy przebudzili się goście, którzy wzięli się do odrabiania strat. Oborniczanie popełnili kilka prostych błędów technicznych, w obronie nie dochodzili do wysokiego Łukasza Całujka, który z lewego rozegrania był nie do powstrzymania dla bramkarzy.
Sparta do przerwy przegrywała 9:13. Po zmianie stron, Sparta zmieniła grę obronną, Całujka wyłączył z gry Artur Klopsteg, który również przeszkadzał w prowadzeniu gry przez pozostałych zawodników Stali. Dobre zawody grali dalej Kwiatkowski z Okpiszem a do gry włączył się lewoskrzydłowy Piotr Myszkowski. Szybkie tempo gry, agresywna obrona i skuteczne kontry pozwoliły na odrobienie strat i wyjście na czterobramkowe prowadzenie. Grając w osłabieniu dwóch zawodników Sparta straciła przewagę i mecz do końca trzymał kibiców w napięciu. Na szczęście bramki na wagę zwycięstwa dołożyli Kołodziej i Narożny czym wprowadzili tłum kibiców w euforię.
Dwa punkty zostały w Obornikach ale cieszy bardziej lepsza gra podopiecznych Marka Arciszewskiego i Tomasza Witaszaka. W przerwie  mogliśmy obejrzeć najmłodszych adeptów piłki ręcznej. W meczu pokazowym zagrali uczniowie klasy sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Unicef w Obornikach. Młodzi oborniccy sportowcy z radością zdobywali bramki ku uciesze rodziców i kibiców. Czekamy na ich występy na seniorskich parkietach.
Sparta: Wtorek, Rybarczyk, Kustoń, Narożny 4, Kwiatkowski 7, Myszkowski 3, Kołodziej 1, Klopsteg 3, Tepper 1, Okpisz 5, Włudarczak Michał, Włudarczak Maciej, Ratajczak Sz., Ratajczak J., Cieśla, Sztuba.