Nauczyciele świętowali

GMINA OBORNIKI. 14 października, w Dzień Edukacji Narodowej świętowali nauczyciele wraz z pracownikami oświaty i osobami aktywnie angażującymi się szkolnictwo.

Była to okazja do wręczenia kwiatów, złożenia życzeń i uhonorowania wybranych osób spośród grona pedagogicznego. We wtorek, 15 października  nauczyciele i pracownicy oświaty z terenu całej gminy spotkali się z burmistrzem Tomaszem Szramą, który  złożył im najserdeczniejsze życzenia w kilkunastu nagrodził. W uroczystości zorganizowanej w sali Obornickiego Ośrodka Kultury wzięli udział również senator RP Jan Filip Libicki oraz ksiądz kanonik dziekan Józef Kamzol oraz mogący również pochwalić się pedagogicznym doświadczeniem, przewodniczący rady miejskiej Paweł Drewicz wraz z dyrektorem ZEASu Edwardem Mączyńskim. W tym roku nagrody z rąk burmistrza odebrali dyrektorzy gminnych placówek oświatowych oraz na ich wnioski nauczyciele: Beata Molińska – SP 3 w Obornikach, Alina Reich – Zespół Szkół Rożnowo, Renata Wendland – Zespół Szkół Rożnowo, Tomasz Wosicki – Zespół Szkół Kiszewo, Danuta Czechowska – SP w Sycynie, Arleta Zmyślińska – Gimnazjum nr 3 w Obornikach, Iwona Zając – Zespół Szkół Objezierze, Doroty Müllauer – Przedszkolele nr 1 w Obornikach, Joanny Soczewskiej – Przedszkole nr 2 w Obornikach, Hanna Kijak – Przedszkole  nr 4 w Obornikach, Katarzyna Siwickiej-Jóźwiak – Zespół Szkół Oborniki, Anna Piętowska – Zespół Szkół Oborniki, Renata Bruch – SP nr 2 w Obornikach, Mariola Burda – SP w Objezierzu, Małgorzata Mańkowska – SP w Chrustowie, Henryk Brodniewicz – SP Maniewo.
Był to szczególnie miły dzień i byłby jeszcze milszy, gdyby nie fakt, że obornicka oświata wciąż należy do najgorszych w kraju.

Podobne artykuły