Zielony Dworek dzieciom

KISZEWKO. Fundacja Zieliny Dworek ma siedzibę w dawnym gospodarstwie rolnym w Kiszewku. Po odrestaurowaniu podupadłych budynków powstał piękny ośrodek jeździecki. Celem jego właścicieli jest organizowanie zajęć z hipoterapii dla dzieci niepełnosprawnych z terenu gminy Oborniki oraz gmin sąsiednich. 

– Środki na tę działalność fundacja będzie zdobywać wynajmując konie, bryczki i pomieszczenia oraz organizując imprezy – wyjaśniał właściciel Dworku Waldemar Rys. Pomagaj mu w tym Hanna Piasecka, Tadeusz Kasperek oraz Irena Rys pełniąca funkcję prezesa fundacji. 
Do formalnego uruchomienia działalności minie jeszcze nieco czasu potrzebnego do ułożenie koni przeznaczonych do hipoterapii. Tu warto dodać, że hodowane w Kiszewku konie są rasowe i dobrze wyselekcjonowane. Aby sprawdzić ich wytrzymałość i działalność zorganizowano pogoń za lisem i konkursy sprawnościowe. Sam wyjazd był w knieje interesującym wydarzeniem. Piękna pogoda, piękne konie, piękne bryczki, piękne panie, wśród których nie zabrakło Katarzyny Tomaszewskiej, sołtys Kiszewka. Po zmaganiach w siodłach i brukach królową pogoni za lisem została Irena Rys, konkurencję powożenia bryczką wygrał Damian Nawrocki a zwycięzcą turnieju trzech beczek został Maciej Kubisiak.

Podobne artykuły