Trzeba przyznać: przybywa w gminie inwestycji

GMINA OBORNIKI. Jesień to tradycyjny okres kończenia wielu inwestycji. A trzeba przyznać, że w gminie Oborniki jest ich tej jesieni sporo. Powstają kolejne drogi, parkingi i chodniki a modernizowane budynki zdobią zamiast szpecić. Mieszkańcom Ocieszyna, Bogdanowa i Nieczajny nie straszne już jesienne pluchy na błotnistych drogach. 

Firma STRABAG zakończyła pracę w Ocieszynie związane z przebudową drogi. Starą nawierzchnię gruntową, jedynie ulepszoną żużlem, zastąpiła nowa droga z betonu asfaltowego. Podobnie otwarto oficjalnie nową drogę w Bogdanowie. Tu wykonawcą inwestycji było Przedsiębiorstwo Budowlane BUDRO a drogę ułożono z kostki brukowej i wykonano jej odwodnienie.
W podobnym czasie zakończono modernizację drogi w Nieczajnie o czym pisaliśmy niedawno. Została gruntownie przebudowana przez firmę POL-DRÓG z Piły. W ramach prac wykonano nową nawierzchnię, krawężniki, odwodnienie i oznakowanie. Kolejną inwestycją drogową będzie budowa zachodniej części ulicy Henryka Dąbrowskiego na obornickich Bielawach oraz parkingu przy Zespole Szkół przy ul. Obrzyckiej. Wpłynęły już dwie oferty od potencjalnych wykonawców i czekają teraz na ocenę. W ramach inwestycji zaplanowano także budowę chodnika, kanalizacji deszczowej, oświetlenia, zasieku na śmieci oraz zamontowanie stojaków dla rowerów.
Wzdłuż ulicy Granicznej powstanie chodnik a przetarg wyłonił już wykonawcę. W Kowanówku w nieodległym czasie ruszy przebudowa ulicy Modrzewiowej oraz dokończenie przebudowy ulicy Jaśminowej. Rozpoczęto przygotowania do przetargu. Planowana jest przebudowa ulic Krótkiej i Średniej wraz z łącznikiem, który być może będzie nazywał się „Zapiecek”. Zanim skończy się ten rok gminie Oborniki przybędą długo oczekiwane inwestycje.

Podobne artykuły