Sparta przegrała z liderem rozgrywek II ligi piłkarzy ręcznych

OBORNIKI. Oborniccy szczypiorniści nie sprostali wymaganiom AZS Zielona Góra i przegrali 18:29. Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia gości. W szóstej minucie meczu było już 0:3 dla AZS. O czas poprosili trenerzy Sparty. Wtedy nastąpił najlepszy okres gry naszych podopiecznych. Do 20 minuty był remis po 8. Ciężar gry na siebie wziął Artur Klopsteg, a gra mogła podobać się publiczności. Pod koniec pierwszej połowy oborniczanie nie wykorzystaliśmy przewagi liczebnej, mało tego stracili w tym czasie 2 bramki. To podcięło skrzydła i na przerwę wynik brzmiał 10:14.

Po zmianie stron AZS stopniowo powiększał przewagę. Sędziowie raz po raz wyrzucali obornickich zawodników na ławki kar. W 45 minucie czerwoną kartkę dostał Cieśla. Zielona Góra dalej dobrze grała w obronie, nie dając rozegrać Sparcie ataku pozycyjnego. Spartanie jednak niesieni publicznością grali ambitnie do końca o każdą bramkę. W 60 minucie meczu, walcząc w obronie, czerwoną kartkę zobaczył jeszcze Michał Włudarczak lecz to już nie miało żadnego wpływu na wynik meczu. 
Trener Mareka Arciszewski powiedział po meczu: dobre 20 minut pierwszej części meczu, powalczyliśmy w obronie i nie daliśmy rywalom skończyć kontry. Atak pozycyjny nie wyglądał dobrze, ,,przepaliliśmy’’ kilka pewnych piłek ale rywal też często się mylił. Niestety, punktem przełomowym była gra w przewadze, wtedy podaliśmy do rywala dwie piłki i z tego straciliśmy dwie bramki. To trzeba wyeliminować. Druga połowa to duża wymiana zawodników, każdy chciał wnieść coś w grę nie bacząc na kolegów z zespołu. Zagraliśmy wtedy mało konsekwentnie. Niepotrzebne kary i gra w ciągłym osłabieniu nie pozwoliła nam zbliżyć się do rywala. 
Sparta: Wtorek, Rybarczyk, Kustoń, Eitner 2, Narożny 1, Kwiatkowski 2, Ratajczak J. 1, Włudarczak M. 1, Klopsteg 6, Myszkowski 2, Okpisz 3, Kołodziej, Włudarczak M, Ratajczak, Cieśla, Sztuba.

Podobne artykuły