Rogoźno będzie miało promenadę w 2014 roku

ROGOŹNO. Długo oczekiwana nowa promenada nad Jeziorem Rogozińskim ma się zaczynać przy klubie żeglarskim Kotwica i biec przez 700 metrów do kościoła św. Wita. Jak zakłada projekt, do którego dotarliśmy, będzie miała formę ścieżki pieszo – rowerowej z pozbruku, z oddzielnymi, kolorowymi pasami dla pieszych i rowerzystów. Będzie więc wyglądać podobnie, jak wiele ostatnio wykonanych promenad nadmorskich, po których bezpiecznie można się przechadzać, czy jeździć na rowerze lub na przykład deskorolce.

Przy ścieżce ma zostać postawionych kilkanaście ławek. Jak zapowiadają władze, wszystkie chodniki łączące miasto z nową promenadą zostaną odnowione. Na końcu ścieżki, w pobliżu kościoła Św. Wita ma powstać pierwsza w Rogoźnie publiczna siłownia na świeżym powietrzu.
Gmina Rogoźno ma uzyskać na tą inwestycję prawie 1 mln zł z dotacji uzyskanych przez LGD 7 Ryb. – Mam nadzieję, że uda nam się zbudować promenadę. Złożyliśmy już dokumentacją do stowarzyszenia. Jednak odpowiedź przyjdzie dopiero po przeanalizowaniu sprawy przez stowarzyszenie i województwo, więc będziemy wiedzieć dopiero wiosną. Mam jednak nadzieję, że uda nam się rozpocząć ten projekt w 2014, teraz z dużą inwestycją jaką jest budowa targowiska miejskiego. Jeżeli obydwa projekty uda nam się skończyć już za rok, miasto będzie wyglądało przepięknie – powiedział nam burmistrz Rogoźna Bogusław Janus.
 

Podobne artykuły