Inauguracja kolejnego roku w UTW

OBORNIKI. Prawie 200 studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku rozpoczęło kolejny rok nauki. Uroczystość, na której nie zabrakło posła Jakuba Rutnickiego, burmistrza Tomasza Szramy, wicestarosty Andrzeja Okpisza i przewodniczącego rady miejskiej Pawła Drewicza odbyła się w poniedziałek, 7 listopada w Obornickim Ośrodku Kultury. Oprócz gratulacji i życzeń studenci wysłuchali pierwszego wykładu, który wygłosił burmistrz Obornik opowiadając słuchaczom o elektronach, fotonach i jonach w życiu człowieka w oparciu o ciekawe przykłady oraz naukowe badania. Wykład zakończył maksymą: dla seniora nie ma lepszego leku niż Uniwersytet Trzeciego Wieku. Uroczystość w sali widowiskowej OOK zainaugurowała rok akademicki 2013/2014. Do życzeń dla studentów dołączyli się także poseł i samorządowcy. Paweł Drewicz obiecał, iż przedyskutuje z radnymi możliwość wsparcia działań obornickiej placówki, skupiającej ponad 200 studentów.

W tym roku Uniwersytet Trzeciego Wieku przyjął ok. 20 nowych członków, a jest to dowód na to, że życie nie kończy się na emeryturze, wręcz przeciwnie dopiero wtedy może zacząć się wspaniała przygoda. 
– Ten świat wokół nas pełen jest drzwi, które powinniśmy jeszcze otworzyć. W ramach uniwersytetu przyszedł czas na realizację własnych marzeń i pragnień. Na urzeczywistnienie tego, co zawsze było odkładane na później. Zamiast oglądać się wstecz, wykorzystujmy wolny czas na samorealizację i wzbogacanie samych siebie – tak zachęcał wszystkich do aktywności prezes UTW Edward Mączyński. 

Podobne artykuły