Brutalny napad na kobietę na obornickim Osiedlu Leśnym

OBORNIKI. Pewna mieszkanka Osiedla Leśnego, pani w średnim wieku, została napadnięta i poturbowana przez nieznanego sprawcę. Do napadu doszło w miniony wtorek około godz. 17, gdy pani prowadząca kantor wymiany walut przy ulicy Powstańców Wlkp wracała z utargiem do swojego mieszkania w jednym z osiedlowych bloków. 

Dziś można przypuszczać, że była obserwowana i to od pewnego czasu, bowiem gdy tylko weszła na klatkę schodową a drzwi zdołały się zamknąć, wbiegł tam za nią młody mężczyzna. Jedną ręką chwycił za torebkę kobiety a drugą pchnął ją na schody. 
Kobieta nie puściła torebki, rozpoczęła się szarpanina. Napastnik uderzył kobietę a potem przydusił do ziemi i wyrwał z jej rąk torebkę z pieniędzmi. Mężczyzna szybko uciekł z miejsca zdarzenia pozostawiając napadniętą samej sobie. 
Została wezwana karetka pogotowia. Kobieta trafiła do szpitala w Obornikach z ogólnymi potłuczeniami ciała. Brutalny napad postawił w stan gotowości policję i straż miejską. 
Przez ostatni tydzień funkcjonariusze starali się odnaleźć rabusia. Kobieta już wcześniej została napadnięta, również na klatce schodowej i w podobnych okolicznościach. Przeglądane są nagrania z monitoringu miejskiego. Policja nie chce na razie informować, czy kamery utrwaliły podejrzaną osobę. Wiadomo jednak, że poszukiwania młodego mężczyzny są bardzo zaawansowane. Nieoficjalnie mówi się, że wytypowano kilku podejrzanych. Po ujęciu, bandycie będzie grozić kara więzienia do lat 12. 
 

Podobne artykuły