Zwłoki studenta Politechniki Poznańskiej znalezione w Obornikach

OBORNIKI.  Przez minione dwa tygodnie policja  poszukiwała 20-letniego Piotra z Włocławka, studenta Politechniki Poznańskiej, który zaginął w połowie września. Ze swojej rodzinnej miejscowości wyjechał do wynajmowanego mieszkania w Poznaniu, by zawczasu przygotować się do rozpoczynającego się roku akademickiego. Pewnego dnia wyszedł z mieszkania i nie wrócił. Ostatni raz widziany był na Starym Rynku w Poznaniu. 

W miniony wtorek, około godziny 9 rano, mieszkanka Obornik przechadzała się nad Wartą w pobliżu ulicy Szamotulskiej. Na tafli wody zauważyła pływający obiekt, który przykuł jej uwagę. Po chwili wpatrywania się w nurt zrozumiała, że jest to ludzkie ciało. 
– Około godz. 9.50 policja otrzymała zgłoszenie o zwłokach znajdujących się w rzece Warcie. Na miejsce przybyła jednostka policji, a także straż pożarna i obornicki prokurator – powiedział nam rzecznik obornickiej komendy policji Marcin Marcinkowski.
Straż pożarna przyjechała z łodzią ratunkową, która jednak okazała się niepotrzebna. Nurt zniósł zwłoki mężczyzny prosto na brzeg. 
Ciało było napuchnięte po długim czasie znajdowania się w wodzie. Śledztwo w tej sprawie przejęła obornicka prokuratura. Już następnego dnia śledczy zidentyfikowali zwłoki jako zaginionego studenta politechniki. 
– W miniony czwartek przeprowadzano sekcję, która miała pomóc wyjaśnić okoliczności śmierci mężczyzny. Jak się okazało powodem śmierci było utopienie – powiedziała obornicka prokurator rejonowy Elżbieta Gryziecka. 
Prokuratura nie wykluczyła jeszcze tzw. ingerencji osób trzecich, czyli morderstwa. Podejrzenie śledczych wzbudziło odzienie, w którym znaleziono mężczyznę. Miał na sobie jedynie slipy. Co więcej w jego organizmie nie wykryto wysokiej ilości środków odurzających czy alkoholu. Policja w Poznaniu do teraz nie odnalazła pozostałych części ubrania, ani portfela mężczyzny. Z nieoficjalnego źródła dowiedzieliśmy się, że na ciele mężczyzny zauważono obrażenia mogące sugerować pobicie.
 

 

Podobne artykuły