Nowe drogi na Bielawach

OBORNIKI. Mała Amelka – mieszkanka ulicy Waryńskiego, cieszy się z nowej drogi, bo może teraz wspólnie ze swoją babcią bezpiecznie jeździć na rowerku. Utwardzonej nawierzchni doczekała się też jedna z rodzin najdłużej mieszkających na Bielawach. 25 lat, czyli ćwierć wieku czekaliśmy na drogę, każdej wiosny i jesieni grzęznęliśmy w błocie – wspominają Jolanta i Leszek Olejniczakowie. Dziś ulica nie przypomina już tej zakurzonej i zabłoconej.

W czwartek burmistrz Tomasz Szrama, przewodniczący Paweł Drewicz, inspektor nadzoru Zdzisław Solis oraz pracownicy Wydziału Inwestycji i Rozwoju urzędu miejskiego skontrolowali pracę Firmy Usługowo-Handlowej Annai Firmy Budowlano – Remontowo – Drogowej z Gniezna, a także  odebrali inwestycję.
To nie koniec inwestycji na obornickich Bielawach, trwają prace związane z drugim etapem budowy ulicy generała Henryka Dąbrowskiego. Wykonawcą robót jest wyłoniona w przetargu Przedsiębiorstwo Budowlane Budro Kazimierza Stachowiaka z Kiszewa.
Drogę zaprojektowano jako ciąg pieszo-jezdny bez wydzielonych chodników. Dla uspokojenia ruchu przewidziano jeden próg zwalniający. Wody opadowe i roztopowe  odprowadzane będą do zaprojektowanych studzienek ściekowych, a dalej do kanalizacji deszczowej. Koszt tej inwestycji wyniesie ok. 290 tysięcy złotych.

Podobne artykuły