Kulturalna jesień w gminie

GMINA POŁAJEWO. Jeszcze nie opadły emocje po wrześniowym koncercie Mirosława Czyżykiewicza, a już połajewski GOK oferuje kolejne wydarzenia kulturalne, w którym wziąć udział mogą nie tylko mieszkańcy Gminy Połajewo. 10 października odbędzie sie koncert zespołu Cisza Jak Ta. Kołobrzeska formacja poezji śpiewanej w sześcioosobowym składzie zaprezentuje się o godz. 20.00. Koncert kierowany jest zwłaszcza dla młodej publiki, stąd wprowadzenie biletów uczniowskich. Tydzień później organizowany jest wyjazd od kina na film o Wałęsie, "Człowiek z nadziei". 

Dla miłośniczek dobrej zabawy w różnym wieku na sobotę 26 października GOK w Połajewie przygotował wieczór tematyczny pod nazwą Jamajka Party. Listopad upłynie pod znakiem nostalgicznych brzmień i interesujących spotkań. Nie zabraknie akcentów patriotycznych. 8 listopada będzie można uczestniczyć w organizowanym już po raz siódmy Powiatowym Spotkaniu z Twórczością Osób Niepełnosprawnych. 
Obok prezentacji dokonań artystycznych niepełnosprawnych twórców z terenu powiatów czarnkowsko-trzcianeckiego i chodzieskiego, na scenie GOK-u odbędzie się recital warszawskich muzyków Andrzeja Brzeskiego i Mirka Kozaka. Podczas imprezy zaangażowane zostaną również dzieci przedszkolne, dla których kierowane są przedstawienia przygotowane przez placówki z Wielenia i Gębic. Manifestacja Patriotyczna z okazji Narodowego Święta Niepodległości pod pomnikiem-krzyżem oraz msza święta w intencji Ojczyzny w Połajewie będą, obok szkolnych prezentacji i wieczornic, znaczącą częścią obchodów 11 Listopada w gminie Połajewo. 
Gminny Ośrodek Kultury jest również partnerem przedsięwzięć, których finał nastąpi w listopadzie. Przy końcu miesiąca w sali widowiskowej odbędzie się koncert w ramach podsumowania projektu Otwarty Świat realizowanego przez poznańską Fundację Apja we współpracy z ośrodkiem. Projekt zakłada aktywizację społeczną osób niepełnosprawnych. W ramach wspólnych działań niepełnosprawne dzieci z gminy Połajewo mogą wziąć nieodpłatnie udział w zajęciach z hipoterapii, dogoterapii czy terapii przez sztukę. Dzięki wsparciu GOK-u (partycypacji w kosztach) emeryci z gminy Połajewo pojadą w listopadzie do poznańskiej operetki na musical Człowiek z La Manchy. 
W planach na jesień są jeszcze dwa koncerty-niespodzianki. Najpewniej jeszcze przed końcem roku będzie można posłuchać piosenek Anny German w profesjonalnej oprawie. Planowany jest też występ jednego z najpopularniejszych obecnie polskich satyryków. Obok organizowanych imprez mieszkańcy gminy mogą uczęszczać na spotkania w ramach prowadzonych w tygodniu zajęć: chóru kameralnego, orkiestry dętej, grupy tanecznej dla dzieci, grupy tańca nowoczesnego dla młodzieży, nauki gry na instrumentach, Młodzieżowej Kapeli Dudziarskiej. Dla najmłodszych w ofercie GOK-u są lekcje teatralne, zajęcia biblioteczne i spotkania w ramach akcji Cała polska czyta dzieciom oraz spotkania autorskie. Z wielu tego typu możliwości dzieci korzystają w ramach zajęć edukacyjnych lub lekcji języka polskiego. W GOK-u działa też KGW, świetlica socjoterapeutyczna, kombatanci a dwa razy w tygodniu jest prowadzony aerobik, który od dwóch lat skupia grono kilkunastu pań w różnym wieku.

Podobne artykuły