Wizyta prezydenta RP w Obornikach

OBORNIKI. Na wtorek 1 października prezydent Rzeczypospolitej Bronisław Komorowski zaplanował odwiedziny w Obornikach. Przybędzie na zaproszenie władz gminy, by spotkać się z mieszkańcami. Na miejsce spotkania wytypowano budynek Zespołu Szkół przy ulicy Obrzyckiej. To pierwsze w historii gminy odwiedziny głowy państwa. W następnym numerze Ziemi Obornickiej przekażemy relację z tej wizyty, której szczegóły zarejestrujemy do obejrzenie w okienku TV na stronie www.oborniki.com.pl

Przygotowania rozpoczęto tydzień wcześniej. Pracownicy PKGiM ciężko pracowali, by dostosować szkołę do wizyty Komorowskiego. Pomalowano furtki i płoty oraz zamalowano wszelkie niedociągnięcia na ścianach. Złośliwi mieszkańcy Osiedla twierdzą, że robotnicy pomalowali nawet trawę. Sceptycy uważają to za absurd, ale niektórzy zwracają uwagę, że trawa przed szkołą jest wyjątkowo zielona jak na tę porę roku. 
Na tyłach placówki rozpoczęto budowę nowego parkingu, na którym ma się zatrzymać głowa państwa. Chociaż przetarg na tą inwestycję odbył się dawno, ciekawy zbieg okoliczności sprawił, że rozpoczęto budowę nieco ponad tydzień przed wizytą prezydenta. Równie ciekawy jest brak dziur na drogach, którymi będzie poruszał się Komorowski. Aby trafić do szkoły sznur samochodów będzie musiał przejechać ks. Szymańskiego, fragmentem Czarnkowskiej i  Obrzycką. Załatano tam chyba wszystkie nierówności w jezdniach.  Tak więc z wizyty Komorowskiego pożytek będą mieć przede wszystkim oborniccy kierowcy oraz dzieci ze szkoły na Osiedlu Leśnym, którym we wtorek ufundowano dzień wolny od zajęć a w środę wrócą do piękniejszego budynku.
Jak oborniczanie przygotowują się na wizytę głowy państwa? Każdy ma swój pomysł na powitanie Komorowskiego, w dużej mierze zależny od preferencji politycznych. Część osób, z którymi rozmawialiśmy, chce stanąć przed szkołą i krzyczeć Kaczor. To zapewne zwolennicy opozycji, ale jak się dowiedzieliśmy od służb porządkowych, jeżeli tylko zachowają należytą odległość, mogą wykrzykiwać antyprezydenckie hasła do woli. Przeciwnicy Komorowskiego ponoć wykupują też jajka. Jeden z oborniczan twierdził, że ma zamiar spytać się, jak żyć. Zwolennicy PO patrzą na to krzywym okiem i podkreślają, że prezydenta należy przyjąć przede wszystkim z szacunkiem.
Wielu oficjeli, zwolenników obecnej władzy ale też ciekawych mieszkańców otrzymało wejściówki. Wszyscy byli prześwietlani przez Biuro Ochrony Rządu, które dokładnie sprawdziło budynek szkoły. Chociaż pomysłów na prezent powitalny jest wiele, Oborniki pierwszy raz przyjmą  głowę naszego państwa. Budzi to wiele różnych emocji, ale również zaciekawienie. 
 

Podobne artykuły