Sukcesy na mistrzostwach świata

OBORNIKI. W Żukowie (Gdańsk) odbyły się piętnaste mistrzostwa świata karate FSKA dzieci, młodzieży oraz seniorów. Zawodnicy z Obornik zdobyli 7 medali (4 w kategorii dzieci, 3 seniorskie) walcząc z zawodnikami reprezentującymi kilkadziesiąt państw z całego świata.

Wspaniałą passę zaczęli chłopcy w kategorii do 10 lat – Kamil Nogaj, Filip Kuźniak oraz Kacper Rodak, którzy zdobyli brązowy medal w kata drużynowym. Ta sama drużyna była o krok od medalu w konkurencji kumite, w półfinale przegrywając z ekipą Rosji przez wskazanie sędziów, a potem o 3 miejsce z drużyną RPA. Kolejny sukces to srebrny medal chłopców w kategorii 11-12 lat. Drużyna w składzie Maciej Mullauer, Jakub Kuklewski, Mikołaj Michalak uległa tylko reprezentacji Ukrainy. W kategorii kata drużynowego dziewcząt 13-14 lat wspaniale spisały się Monika Kuźniak, Olga Kaczmarek i Julia Wojciechowska zdobywając także srebrny medal. Seniorzy – Wojciech Bloch, Paweł Nochowicz i Bartosz Protasewicz – po dwóch dogrywkach zdobyli złoty medal wyprzedzając ostatecznie drużyny Ukrainy i Portugalii.
W sobotę dzieci wystartowały w konkurencjach indywidualnych. Największy sukces odniósł Filip Niemiec, który w kategorii 13-14 lat zdobył brązowy medal w kata.  Tomasz Gazda awansował do finału kata w kategorii 7-8 lat, zajmując ósma lokatę, Gracjan Maciejewski był szósty w finale kategorii 9-10 lat. Wspaniale walczyli zawodnicy kata Maciej Mullauer (5 miejsce)oraz Mikołaj Pawlisiak (4 miejsce) będąc o włos od medalu.
 Niedziela należała do juniorów i seniorów. W konkurencji kata indywidualnego bezapelacyjnie najlepsi okazali się Bartosz Protasewicz (złoto w juniorach) oraz Olga Chmielewska – zwyciężczyni kata seniorek.