Sparta pokonała Oławę w II lidze mężczyzn

OBORNIKI. Kto w sobotę o godzinie 18.00 był na hali OCS przy ul. Obrzyckiej nie żałował. Gospodarze po emocjonującym meczu pokonali gości z Oławy 21:18.

Pierwsze minuty nerwowe do czego zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Po upływie 15 minut gry, Spartanie opanowali nerwy i zaczęli dominować na boisku. Dobre zawody w tym czasie grali wszyscy zawodnicy a na listę strzelców wpisał się bramkarz Maciej Wtorek, który podaniem na kontrę tak zmylił wszystkich zawodników, że piłka wpadła bezpośrednio do bramki. Nie to było jednak najważniejszym jego zadaniem na boisku. Obornicki doświadczony bramkarz rozegrał bardzo dobre zawody i znacznie pomógł kolegom w pokonaniu rywala z Dolnego Śląska.
Na przerwę nasi oborniczanie schodzili z czterobramkową przewagą (12:8). Po zmianie stron doskonale funkcjonowała obrona, z wyśmienicie dysponowanym tego dnia Michałem Włudarczakiem. Spartanie w 42 minucie wygrywali już 17:10 i nic nie zapowiadało emocji. Jednak wtedy goście zmienili system obrony, zdecydowali się wyłączyć indywidualnie z gry naszych rozgrywających Błażeja Kwiatkowskiego i  Jana Okpisza. Ten moment podziałał negatywnie na szczypiornistów Sparty, którzy nie potrafili znaleźć patentu na obronę Oławian. Ten fragment gry młodzi podopieczni  Marka Arciszewskiego i Tomasza Witaszaka zagrali bardzo nerwowo i kilka razy nie wykorzystali sytuacji sam na sam z bramkarzem gości.
Na szczęście końcówka była koncertowa, kibice żywiołowo reagowali na kolejne bramki Okpisza, Eitnera i Klopstega, który ustalił wynik meczu na 21:18.
Kolejny mecz w Komprachcicach a już w środę o godzinie 19.15 w hali OCS juniorzy Sparty zmierzą się z Wolsztyniakiem Wolsztyn.
Sparta: Wtorek 1, Kustoń, Rybarczyk, Kwiatkowski 3, Cieśla 2, Eitner 3, Ratajczak J. 2, Kołodziej 1, Klopsteg 5, Okpisz 4, Tepper, Sztuba, Włudarczak Maciej, Włudarczak Michał, Myszkowski.