Wyjątkowy mecz dla Macieja Brauzy

OBORNIKI. Spotkanie z Tarnovią było wyjątkowe dla Macieja Brauzy. Zawodnik  bowiem postanowił zakończyć swoją przygodę z piłką. 

Maciej był kapitanem Sparty, wywalczył z nią puchar Polski strefy poznańskiej, awans do III ligi, a ostatnio pomógł w awansie do IV ligi. Maciej Brauza to wychowanek Lecha Poznań, który grał w takich klubach jak Lech Poznań, Warta Śrem, Warta Poznań, Lubuszanin Drezdenko, Mieszko Gniezno, Nielba Wągrowiec, Nordenia Dopiewo, Sparta Oborniki. Po raz pierwszy w Sparcie Maciej pojawił się za kadencji trenera Włodarka wiosną 2004 r. Jego przygoda ze Spartą trwała do końca sezonu. Dzięki dobrej grze w Obornikach, Maciej trafił do Nielby Wągrowiec, a następnie Warty Poznań. Do Obornik wrócił na początku 2007 r.. Wówczas to Sparta wywalczyła Puchar Polski Strefy Poznańskiej, wygrała swoją grupę IV ligi, grała w barażach o awans do II ligi i wywalczyła historyczny awans do III ligi. Kłopoty organizacyjne klubu spowodowały, że na kolejne trzy sezony Maciej trafił do GKS Dopiewo. Kiedy już wydawało się że zakończy przygodę z piłką, zimą 2012 r. Tomasz Kujawa i Krzysztof Nowacki, namówili go do powrotu do Obornik. Zespół wówczas odradzał się i walczył w klasie okręgowej o awans do IV ligi. Runda wiosenna sezonu 2011/2012 była bardzo udana i Sparta powróciła do IV ligi. 
Za lata gry w Obornikach w sobotę przed meczem Maciejowi podziękował zarząd, oraz koledzy z drużyny. Wszyscy zawodnicy i członkowie klubu wyszli na spotkanie z Tarnovią w pamiątkowych koszulkach z napisem „Dziękujemy BURZA”, Maciej z rąk zarządu odebrał pamiątkowy album, w którym znajdowało się pond 200 zdjęć, zrobionych od roku 2003 do 2013, kiedy to reprezentował z przerwami barwy Sparty. Od kolegów z drużyny Maciej odebrał pamiątkowe duże zdjęcie upamiętniające jego boiskową walkę. 
 

Podobne artykuły