Sprzeciw i nowa lokalizacja

OBORNIKI. Firma Strabag jest inwestorem, którym szkoda byłoby gminie pogardzić. Jednak mieszkańcy ulicy Kowanowskiej już odwiedzili burmistrza Obornik, by mu zgłosić swój stanowczy sprzeciw wobec planowanego sąsiedztwa wytwórni mas bitumicznych. 

Tomasz Sztama także nie cieszy się z takiej lokalizacji w pobliżu miejsca rekreacji na obornickich żwirkach. Szkoda by było jednak stracić inwestora. Tu ratunkiem może być inna lokalizacja, a dokładniej plac przy ulicy Przemysłowej obok Destylacji Polskich. Inwestor nie mówi na razie nie, choć nie ukrywa, że bocznica kolejowa przy Kowanowskiej stanowi dużą pokusę. Jednak jest też bocznica przy Przemysłowej, z której korzystają Destylacje Polskie. Nie ma tam też w pobliżu zabudowy mieszkaniowej, a teren ma przeznaczenie przemysłowe. 
Według informacji, do której udało nam się dotrzeć, firma Strabag uzyskała już na działkę przy ulicy Przemysłowej warunki środowiskowe, co może jej szefów skłonić do zmiany ewentualnej lokalizacji wytwórni. Atutem nowej lokalizacji jest też krótszy dojazd do drogi krajowej. 
Jaka będzie ostateczna decyzja, trudno dziś przesądzić, jednak w magistracie usłyszeliśmy, że burmistrz nakazał wstrzymać prace nad wydaniem warunków środowiskowych na działkę po dawnej betoniarni przy ulicy Kowanowskiej co powinno uspokoić mieszkańców tej ulicy. 

Podobne artykuły