Porażka na inaugurację

OBORNIKI. Niestety, od przegranej 27:28 z Obornikami Śląskimi zaczęli sezon szczypiorniści Sparty Oborniki. Z najlepszej strony pokazali się oborniccy kibice, którzy zaprezentowali światowy poziom jeśli chodzi o doping i oprawę meczu.

Wynik spotkania otworzyli goście i to niestety nie zmieniło się już do końca. W 10 minucie po serii błędów technicznych na tablicy wyników widniało już 1:5. Przez 20 minut spotkania oborniczanie zdołali zdobyć jedynie dwie bramki (Błażej Kwiatkowski) a goście aż 9. Sparta mozolnie odrabiała straty, grając przez cały mecz ze słabą skutecznością rzutową.  Nie zdołali zagrozić przeciwnikom przez większą część spotkania.
Jednak ambicja i zaangażowanie gospodarzy sprawiły, że oglądaliśmy niesamowite ostatnie minuty meczu. Sparta zniwelowała straty do jednej bramki.
Bramki dla SKF Sparta zdobywali: Hubert Narożny 5, Michał Eitner 4, Łukasz Cieśla 3, Jonasz Ratajczak 3, Artur Klopsteg 6, Jan Okpisz 4, Błażej Kwiatkowski 2. W najbliższą niedzielę kolejny mecz ligowy, w którym oborniczanie zmierzą się na wyjeździe z AZS Politechniką Wrocławską. A już we wtorek o godzinie 19.15 w hali OCS przy ul. Obrzyckiej zagrają juniorzy, którzy podejmować będą Grunwald Poznań. Zapraszamy.