Nowy sojusz w powiecie?

POWIAT OBORNICKI. Im bliżej wyborów samorządowych, tym pewniejsze jest spore przetasowanie nie tylko w gminach, ale i w powiecie. Mamy podstawy do przypuszczeń, że stanowisko starosty będzie starał się utrzymać nadal Adam Olejnik (PO). Wiemy także z dość pewnego źródła, że na jego fotel zerka coraz częściej obecny wicestarosta Andrzej Okpisz (PiS). 

W kuluarach mówi się też dosyć głośno o sojuszu i partnerstwie radnych związanych z PO z radnymi związanymi z PSL i SiG. żadne w  z tych ugrupowań nie chce radnego z lewicy natomiast trudno przypuszczać, choć nie można wykluczyć tego, czy do ewentualnej koalicji przyłączą się Robert Zimny i Henryk Szrama kojarzeni z PiS- em. Do koalicji radnych związanych z prawicą będzie zapewne zapraszać ich Andrzej Okpisz, licząc na poparcie w staraniach o fotel starosty. 
Czy byłaby to zmiana korzystna dla powiaty, nie nam to przesądzać, Jedno jest pewne, obecny starosta ma dużą wiedzę samorządową, doświadczenie w rządzeniu i jest pracowity oraz konsekwentny w działaniu. Ma też wadę, która jest zaletą Andrzeja Okpisza. Okpisz nigdy się nie obraża i można z nim dyskutować o wszystkim i do wszystkiego przekonać o ile ma się w dyskusji solidne argumenty. 
O szeroką koalicję z obecną opozycją starać się może Jacek Koralewski, szef powiatowego PO, tracący wszelkie wpływy w gminie i powiecie. Powodzenie takiego układu pozwoliłoby mu wrócić do gry politycznej w zakresie większym niż przez ostatnie trzy lata. Są to jednak jedynie tylko dywagacje, podparte paroma oświadczeniami czy podpowiedziami lokalnych polityków. 

Podobne artykuły