Gościejewo, Kiszewo i Owczegłowy

RYCZYWÓŁ. W niedzielę na boisku w Ryczywole rozegrano powiatowy turniej wsi. Każda miejscowość, która zajęła pierwsze, lub drugie miejsce podczas turniejów gminnych, mogła wziąć w nim udział. Jedyną, która nie pojawiła się na turnieju, było Rożnowo. 

Gościejewo zostawiło rywali daleko z tyłu już trzy konkurencję przed końcem. Prawdziwa walka toczyła się o drugie miejsce. Zawodnicy z Owczychgłów, Kiszewa i Radomia w wyścigu z taczką i rzucie piłką lekarską dali z siebie wszystko. Po zdyskwalifikowaniu rzutu zawodnika z Radomia, pozostało jedynie dwóch konkurentów o drugie miejsce. Szybka jazda z taczką Kiszewa dała przewagę punktową nad Owczymigłowami. Sołtys Owczychgłów Krystyna Gromanowska w pozytywnym świetle odczytała decyzję sędziów. Jeszce przed ogłoszeniem wyników mówiła naszej gazecie: chcemy wygrać, ale to jest taka piękna zabawa, że nie liczy się zajęte miejsce. 
Zawodników dopingowały setki widzów na ryczywolskich trybunach. Głośny doping, ale również salwy śmiechu, świadczyły o dobrej zabawie. Dla widzów przygotowano budki z jedzeniem czy przejażdżki na motocyklach. Dzieciom bawiącym się na boisku zorganizowano piłki. – Udało się, nawet lepiej niż myśleliśmy. Jesteśmy dumni z naszych zawodników – powiedział nam wicestarosta obornicki Andrzej Okpisz przed wręczeniem pucharów zwycięzcom.
 

Podobne artykuły