Trzy inwestycje

ROGOŹNO. Władze Rogoźna mają się czym pochwalić. Gdy w Gminie Oborniki w tym samym tygodniu oddano jedną inwestycję, w Rogoźnie zakończono aż trzy. 

W środę oddano i poświęcono długo wyczekiwaną drogę w miejscowości Dziewcza Struga. Wśród wielu mieszkańców, którzy przybyli na otwarcie znalazł się również między innymi sołtys Garbatki Krzysztof Nikodem. Burmistrz Bogusław Janus przedstawił szczegóły inwestycji oraz życzył wszystkim bezpiecznego użytkowania drogi. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali wspólnie burmistrz, radni Andrzej Olenderski i Maciej Kutka, przedstawiciel wykonawcy Bartosz Janachowski, ks. Jan Andrzejewski z Parkowa, najstarsza mieszkanka Dziewczej Strugi Leonarda Przybylska, oraz sołtys Krzysztof Nikodem. Droga łączy główne skrzyżowanie we wsi z szosą krajową nr 11. Mieszkańcy od lat starali się o nową nawierzchnię, która miała zastąpić starą, rodem z powojennej Polski. 
Następna inwestycja została oddana w pobliżu kościoła Św. Ducha w Rogoźnie. Nowy plac zabaw, położony w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 2, już pierwszego dnia stał się bardzo popularny wśród dzieci. 
W minionym tygodniu zakończono również budowę ul. Długą, o której wspominaliśmy w poprzednich numerach gazety. Drogowcy zniknęli już z ulicy i kierowcy mogą się nie tylko cieszyć nową nawierzchnią, ale również muszą uważać na progi zwalniające. 
Sezon obiorów będzie w Rogoźnie trwał. W tym tygodniu przekazana zostanie do użytku ta część kanalizacji w mieście, która od ponad roku jest już w budowie.
 

Podobne artykuły